jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۶۵۵۷۶۱ ۲۴ اسفند ۱۳۹۲  |  ۱۱:۲۴

متخصصان اطفال در یک مطالعه جدید هشدار دادند که مصرف آنتی‌بیوتیک‌ها در سنین خردسالی خطر ابتلا به آسم و حساسیت به شیر را تشدید می‌کند.

متخصصان اطفال در دانشگاه «تامپره» فنلاند با انجام یک مطالعه جدید دریافتند که مصرف آنتی‌بیوتیک‌ها در دوران خردسالی خطر ابتلا به آسم و نیز آلرژی به شیر گاو را در کودکان افزایش می‌دهد.
برای انجام این مطالعه از اطلاعات پزشکی شماری از کودکان فنلاندی که بین سال‌های 1996 تا 2004 میلادی متولد شده بودند، استفاده شده است. از بین این کودکان بیش از 16 هزار کودک تا پایان سال 2005 میلادی دچار حساسیت به شیر گاو و 20 هزار کودک نیز به آسم مبتلا شده بودند.
همچنین اطلاعات مربوط به خرید انواع آنتی‌بیوتیک‌ها برای این اطفال و سایر عوامل تاثیرگذار روی ابتلای آنان به این آلرژی‌ها از سایر سازمان‌های ملی مرتبط در این کشور گردآوری و ارزیابی شد.
به نقل از چاینا‌دیلی، پس از مقایسه نتایج حاصل از این بررسی‌ها معلوم شد کودکانی که در سنین خردسالی آنتی‌بیوتیک مصرف کرده‌ بودند بیشتر در معرض خطر ابتلا به آسم و آلرژی به شیر گاو بوده‌اند در حالی که این خطر در کودکانی که آنتی‌بیوتیک مصرف نکرده بودند، مشاهده نشد.
این بررسی همچنین تایید کرد، فرزندانِ زنانی که در دوران بارداری آنتی‌بیوتیک مصرف کرده‌اند، بیشتر در معرض ابتلا به این آلرژی‌ها هستند.|امتیاز

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پاسخ ایران قطعی است

پاسخ ایران قطعی است

گرچه ترامپ و نتانیاهو سعی دارند در برهه حساس و سرنوشت‌ساز فعلی، قواعد منازعه و توازن قوا در منطقه را به سود اهداف خود بر‌هم بریزند، اما هوشیاری ایران و جبهه مقاومت اجازه چنین اقدامی را به آنها نمی‌دهد.

دولت تجدیدنظر کند

دولت تجدیدنظر کند

محسن فخری‌ زاده، مرد درجه‌ یک صنعت‌ هسته‌ای کشور بود که در گسترش آموزش و پژوهش در ایران و تشکیل هسته‌های علمی نقش اساسی بر عهده داشت.

تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

رژیم صهیونیستی از ابتدای تاسیس تا‌کنون یک هدف ثابت را در کنار مجموعه اهداف دیگر خود پیگیری می‌کند و آن حذف برخی افرادی است که ممکن است در دراز‌مدت برای اسرائیل به نحوی خطر‌آفرین باشند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر