jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۶۴۵۷۲۳   ۲۴ بهمن ۱۳۹۲  |  ۱۵:۴۶

نتیجه یک نظر سنجی نشان می‌دهد، گوشهای حدوداً دو سوم از افراد پس از خروج از سالنهای کنسرت موسیقی زنگ می‌زند و وزوز می‌کند.

جام جم سرا: گروهی از دانشمندان عضو کمپین مبارزه با ناشنوایی اعلام کردند، نظر سنجی از هزار بزرگسال نشان داد، یک سوم افرادی که با دستگاه‌های مختلف الکترونیکی موسیقی گوش می‌کنند به «اندازه بی‌خطر» صدا اهمیت نمی‌دهند. آن‌ها هشدار دادند این افراد در معرض بروز وزوز گوش قرار دارند.
پل اوکنفولد، مهندس صدا و عضو کمپین مبارزه با ناشنوایی توصیه کرد، علاقه مندان به شنیدن موسیقی باید برای جلوگیری از ایجاد اشکال وزوز، محافظ گوش تهیه و استفاده کنند و موسیقی را با صدای کم گوش کنند.
نیمی از افراد شرکت کننده در این نظرسنجی اعلام کردند روزانه بین یک تا شش ساعت در حین کار، مطالعه، رانندگی و ورزش کردنشان با استفاده از دستگاه پخش MP۳ موسیقی گوش می‌کنند و یک پنجمشان نیز برای گوش کردن موسیقی به حفظ سلامت گوش خود اهمیت نمی‌دهند.
هر روز بیش از ۱۰ شهروند بریتانیایی به علت وزوز و سر و صدا کردن گوش‌ها به مراکز درمانی مراجعه می‌کنند. کار‌شناسان معتقدند بروز اختلالات شنوایی این چنینی سبب از میان رفتن تمرکز حواس افراد در محل کار و هنگام خواب می‌شود.
پل برسکیل، مدیر اجرایی کمپین مبارزه با ناشنوایی می‌گوید: اکثر مردم وزوز گوش را تجربه می‌کنند، اما افرادی که وزوز گوششان زیاد است به ترس، اضطراب و درماندگی مبتلا می‌شوند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مدیریت خشکیده

مدیریت خشکیده

خشکسالی، شکارچی حیات وحش شده‌ است، فلامینگوها در بختگان زمینگیر شده‌اند و دوستداران محیط‌زیست برای نجات آنها به تکاپو افتاده‌اند، اما این داستان تلخ محدود به بختگان و جوجه فلامینگوها نیست.

اتفاقی مبارک

اتفاقی مبارک

اعلام حکم خلع‌ ید مالک متخلف هفت تپه، اتفاق میمون و مبارکی بود که متاثر از زحمات مجموعه‌هایی از نیروهای دلسوز انقلاب اسلامی بود.

مذاكرات وین و نگرانی از بهره‌برداری‌ های انتخاباتی

مذاكرات وین و نگرانی از بهره‌برداری‌ های انتخاباتی

پس از روی كار آمدن بایدن در آمریكا و امیدواری برخی جریان‌ها به تكرار تجربه‌های گذشته در مذاكره با غرب، رهبر انقلاب حرف قطعی را درباره نحوه مواجهه ایران با كشورهای عضو برجام، چنین اعلام كردند: «اگر می‌خواهند ایران به تعهدات برجامی برگردد، باید آمریكا همه تحریم‌ ها را در عمل لغو كند و ما بعد راستی‌آزمایی كنیم.»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر