jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۶۴۰۲۱۶ ۰۸ بهمن ۱۳۹۲  |  ۱۶:۳۱

جلسه محاکمه یکی از وزرای دولت روحانی در شعبه 76 دادگاه کیفری استان تهران برگزار شد.

محاکمه وزیر روحانی

به گزارش مهر، صبح سه شنبه جلسه رسیدگی به اتهامات یکی از وزرای دولت یازدهم در شعبه 76 دادگاه کیفری استان تهران و به ریاست قاضی مدیرخراسانی برگزار شد.

اتهامات آقای وزیر مربوط به زمانی است که وی به عنوان معاون وزیر در یکی از وزارتخانه ها مشغول به کار بود. این پرونده با شکایت یکی از سازمانهای نظارتی علیه متهم تشکیل است.

امروز وزیر متهم خودش در جلسه دادگاه حاضر نشد و دو تن از وکلای خود را برای دفاع به دادگاه فرستاد.

حزب «خر» بالاخره منحل شد

«عمر کلول»دبیرکل حزب سیاسی خرعراق اعلام کرد به علت فرهنگ پایین مردمی که قدر خر ها را نمی دانند و فلسفه استفاده از نام این موجود سختکوش و مفید را درک نمی کنند، حزب را منحل می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، عمر کلول که در سال 2005 حزب خر را به طور رسمی و قانونی در منطقه کردستان در سلیمانیه عراق تاسیس کرد، دیروز تصمیم به انحلال این حزب گرفت.

وی معتقد است برخی از مردم فرهنگ پایینی دارند و درک نمی کنند که علت نامگذاری خر، سختکوشی این حیوان و بردباری و مفید بودن اوست.

کلول افزود: خرها هنوز هم نقش زیادی در راحتی زندگی مردم مناطق کوهستانی دارند و در زمان حکومت صدام، همین موجودات پرتلاش بودند که سلاح و مهمات برای پیشمرگ ها می بردند و حتی مقامات و مسوولان را در کوهستان جابجا می کردند.

وی با انتقاد از برخی مردم عادی که نام حزب را مسخره می کنند، اضافه کرد: متاسفانه حتی سیاستمداران و اعضای حزب های دیگر نیز برخورد مناسبی در این مدت نداشتند و به عمد، اعضای حزب ما را خر صدا می زدند. مثلا وقتی می خواستند وابستگی حزبی کسی را در گردهمایی ها بپرسند، به قصد مسخره کردن می گفتند، تو خری؟!

بازتاب یک مصاحبه دررسانه های بیگانه

شبکه های ماهواره ای و رسانه های بیگانه فارسی زبان در خطوط خبری- تحلیلی خود مصاحبه فرید زکریا با حسن روحانی را بازتاب داده اند و کماکان به تحلیل محورهایی از این مصاحبه مشغول هستند.

اکنون این شبکه ها دو محور را مورد تمرکز قرار داده اند؛ یکی اینکه روحانی گفته هیچ‌کس برای همیشه در زندان و حصر نمی‌ماند و دیگر اینکه ایران سانتریفیوژهای خود را تحت  هیچ شرایطی نابود نخواهد کرد.

در محور اول این شبکه ها به بهانه این پاسخ دکتر روحانی، موضوع رفع حصر از کروبی و موسوی را در قامت یک مطالبه اجتماعی در میان افکار عمومی به پیش می کشند. در محور دوم خط تحلیلی شبکه های ماهواره ای از این مصاحبه این است که همچنان بر سر تفسیر از توافق ژنو میان ایران و آمریکا اختلاف وجود دارد و سخنان روحانی مانع اعتمادسازی است.

میانجی گری روحانی بین دو کره

رئیس جمهور ایران پیشنهاد میانجی گری میان دو کره را در دیدار با کانگ چانگ هی ، سخنگوی پارلمان کره جنوبی در تهران اعلام کرد.

خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی طی گزارشی از پیشنهاد روحانی برای میانجی گری بین کره جنوبی و شمالی خبر داد و نوشت: حسن روحانی ، رئیس جمهور ایران می تواند نقش واسطه را در حل و فصل مسائل برقراری روابط بین دو کره بازی کند.

یکی از کارکنان سفارت کره جنوبی در ایران می گوید: رئیس جمهور ایران پیشنهاد میانجی گری میان دو کره را در دیدار با کانگ چانگ هی ، سخنگوی پارلمان کره جنوبی در تهران اعلام کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
parviz
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۴۷ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۹
یك ضرب المثل ایرانی (با یك دست دو هندوانه را بر ندار) حالا توی این گیر و دار مسئله سوریه وعربستان و قطر و تركیه و آژانس و .................. حد اقل كره جنوبی در اولویت نیست
۰
۰

یادداشت

بیشتر
سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

اگر بخواهیم با منطق رئیس‌جمهور فرانسه به اتفاقات اخیر نگاه کنیم باید آن را به آزادی هتک حرمت مقدسات ادیان دیگر تعبیر کنیم البته باید در نظر داشته باشیم این هتک حرمت نمی‌تواند یکطرفه باشد، چرا که اگر مکرون توهین به اسلام را مصداق آزادی بیان معرفی کند باید اقدامات متقابل مسلمانان را نیز از مصادیق آزادی بیان بداند.

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نکاتی در مورد دستورالعمل نحوه مقابله با ترک وظایف قانونی مدیران و کارمندان وجود دارد که باید به آن پرداخت‌.

الزامات اقناع افکار عمومی

الزامات اقناع افکار عمومی

رهبر عالیقدر انقلاب در دیدار با اعضای ستاد ملی مقابله با کرونا بر ضرورت اقناع افکار عمومی به منظور همراه‌سازی مردم در رعایت ضوابط و شیوه نامه‌های بهداشتی و دستورالعمل‌های صادره از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا تأکید کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر