jamejamsara
سرا خواندنی ها کد خبر: ۶۳۹۳۰۳   ۰۶ بهمن ۱۳۹۲  |  ۱۵:۱۲

معمولا نیمه آخرین فصل سال، خانواده‌ها برای تهیه و خرید خوراک و پوشاک سال نو به جنب و جوشی می‌افتند که سبب رونق بازار میوه و شیرینی و تنقلات و در مرحلهٔ بعدی پوشاک می‌شود اما گویا امسال همه چیز برعکس شده و انتظار کاهش قیمت‌ها بازار پوشاک را راکد کرده است.

جام جم سرا: هر ساله از اواسط بهمن‌ماه خرید‌های شب عید آغاز می‌شود که به گفتهٔ فعالان صنف پوشاک، اسفند‌ماه اوج فروش تک است و تامین خرید پوشاک از سوی مغازه‌داران از عمده‌فروشان در بهمن‌ماه صورت می‌گیرد. هم‌چنین در ماه‌های مهر و آبان تامین پوشاک زمستانه صورت می‌گیرد که شهریورماه محصولات پاییزه تامین می‌شود.
به گفته تولید‌کنندگان پوشاک، دی‌ماه هیچ خرید و فروشی به صورت عمده انجام نمی‌شود، اما تولید در حال حرکت و انجام کار است. در این باره یک تولید‌کننده تاکید کرد: در حال حاضر خرید عمده از سوی فعالان بزرگ بازار آغاز نشده است و بازار وضع مناسبی ندارد.
وی ادامه داد: بازار و اصناف مانند یک زنجیر به هم پیوسته‌اند و اگر یک حلقه دارای رکود باشد، باعث افت تقاضا در دیگر صنوف می‌شود.جام جم سرا وقتی به‌طور مثال گوشت‌فروشان و مرغ‌فروشان بازار راکد و بدون درآمدی داشته باشند، اولویت برای خرید پوشاک نخواهند داشت و هزینه‌ای برای تامین پوشاک صرف نخواهند کرد و این موضوع باعث افت تقاضا در بازار پوشاک خواهد شد و کاهش درآمد اعضای صنف پوشاک باعث کاهش خرید در حوزه دیگر می‌شود و ادامهٔ خرابی زنجیره را در پی دارد. مردم در انتظار کاهش قیمت‌ها هستند و همه روزه در اخبار از کاهش قیمت‌ها سخن به میان می‌آید، اما تاثیر این موضوع در بازار دیده نمی‌شود.
مظلوم‌زاده گفت: تاثیر کاهش قیمت در بازار دیده نمی‌شود و انتظار مردم و رکود بازار طولانی‌تر می‌شود.
این تولید‌کننده پوشاک در پایان تاکید کرد: در گذشته به دلیل ترس از افزایش قیمت‌ها خرید در بازار انجام می‌شد، اما با جو روانی فعلی همه منتظر کاهش قیمت هستند و هیچ خریدی انجام نمی‌دهند. |ایسنا|

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حادثه حماسه‌ ساز

حادثه حماسه‌ ساز

واقعه سال ۶۰ آمل و حمله گروهک تروریستی اتحادیه کمونیست‌ها نقطه‌عطفی در تاریخ تحرکات مسلحانه عناصر ضدانقلاب علیه جمهوری اسلامی ایران بود. بعد از پیروزی انقلاب‌اسلامی برخی مخالفان مشی مذهبی ساختار جدید سیاسی ایران، با توجه به نابه‌سامانی‌های موجود درصدد ایجاد آشوب برآمدند و تلاش کردند حداقل در برخی مناطق‌مرزی و حساس کشور قدرت عمل را به دست گیرند.

گفتگو

بیشتر
راه میانبر رشد کسب‌وکار

گفت‌وگو با دکتر علی رودگر، از پایه‌گذاران هک رشد کسب‌وکار در ایران که موجب رشد بسیاری از کسب‌وکارهای نوپا و بزرگ‌ مقیاس کشور شده است

راه میانبر رشد کسب‌وکار

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر