jamejamsara
سرا آشپزی کد خبر: ۶۰۰۹۷۲   ۰۴ مهر ۱۳۹۲  |  ۱۰:۴۸

اگرچه نباید تخم مرغ را در دستگاه مایکروویو گذاشت اما با روش تهیهٔ املتی که در ادامه خواهید خواند، می‌توانید بدون نگرانی از ترکیدن تخم مرغ، املتی از قارچ تهیه کنید و از خوردنش لذت ببرید.

مواد لازم:

تخم‌ مرغ سه عدد
پیاز نگینی خرد شده یک عدد
فلفل دلمه‌ای رنگی نگینی خرد شده از هر کدام ۱/۴عدد
قارچ ورقه شده ۱۰۰ گرم
کره ۵۰ گرم
نخود فرنگی چهار قاشق غذاخوری
روغن دو قاشق غذاخوری
نمک، فلفل و پاپریکا به میزان لازم

طرز تهیه:

نخود فرنگی را با مقداری آب درون ظرف در بسته داخل دستگاه با قدرت ۱۰۰ درصد به مدت پنج دقیقه قرار می‌دهیم (فراموش نکنید در ظرف را بگذارید تا مانع پاشیدن قطرات آب و قطعات نخود شوید. مقداری سلفون مخصوص که روی آن چند سوراخ کوچک ایجاده کرده باشید نیز برای این کار بهتر است). سپس پیاز را با روغن و کمی نمک در ظرفی با قدرت ۱۰۰ درصد به مدت چهار دقیقه در مایکروویو حرارت می‌دهیم. پس از ان، فلفل دلمه‌ای را افزوده، با‌‌ همان قدرت سه دقیقه زمان می‌دهیم. آنگاه قارچ را اضافه کرده و با قدرت ۱۰۰ درصد سه دقیقه حرارت داده و بعد از دستگاه خارج می‌کنیم.
بعد نخودفرنگی را به مواد اضافه می‌کنیم، نمک، فلفل و پاپریکا را افزوده و می‌گذاریم تا کمی خنک شود. تخم‌مرغ زده شده را می‌افزاییم (فراموش نکنید که حتماً تخم مرغ را هم بزنید). در ظرف گودی کره آب شده را می‌ریزیم و مایه املت را داخل ظرف ریخته و روی سه پایه بلند دستگاه قرار داده و از سیستم ترکیب گریل با مایکروویو استفاده کرده، با قدرت ۴۰ درصد به مدت پنج دقیقه زمان می‌دهیم. یک سمت املت را روی سمت دیگر آورده و در صورت دلخواه از سیستم گریل استفاده می‌کنیم تا کمی روی املت طلایی شود. می‌توانید با سبزی‌های تفت داده و سس قرمز املت را تزیین کنید.
>> هایپرکلابز

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

حملات و ترورهای مرگبار در سراسر افغانستان به امری روزمره بدل شده‌است. هر کسی هم می‌تواند هدف باشد.

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

از یک سنی به بعد، دیگر شخص و انسان نیستند. تبدیل می‌شوند به یک مفهوم. یک مکتب، یک تفکر. بعضی وقت‌ها با یک من عسل نمی‌شود خوردشان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر