jamejamsara
سرا پیشخوان سرا کد خبر: ۵۸۷۷۴۳   ۲۲ مرداد ۱۳۹۲  |  ۱۵:۴۵

کالانکوئه یکی از گیاهان آپارتمانی است که در فصول گرم می‌توان شاخه‌ها و حتی گلهای آن را در بالکن برخی افراد علاقه‌مند به نگهداری این گل دید. اگر شما هم جزو این دسته افرادید، اطلاعات پی آمده به کارتان می‌آید.

خانواده:

کراسولاسه (GRASSULACEAE)

سرزمین مادری:

ماداگاسکار در خانواده کراسولاسه گیاهانی با برگ‌های گوشتی وجود دارد که زیبایی آن‌ها به برگ‌های آبدار و ضخیمشان است اما زمانی زیبا‌تر می‌شوند که سرگل باشند. (کالانکوئه) مانند گیاهان هم خانواده خود گل‌های فراوانی می‌دهد. این گل‌ها که معمولاً صورتی یا قرمز کمرنگ هستند، از اواسط زمستان تا اواسط بهار می‌شکفند، در بعضی از کالانکوئه‌ها گل‌ها کوچکند در عوض این گونه‌ها به دلیل برگ‌های زیبایشان مورد توجه قرار دارند.

 روش مراقبت: ‌

این گیاه علاقه زیادی به نور دارد. در زمستان آن را داخل آپارتمان و نزدیک به پنجره‌های آفتابگیر قرار دهید و در سایر فصول روی تراس یا بالکن در محل سایه آفتاب نگهداری کنید. نیاز کالانکوئه به آب متوسط است، هر بار مقدار کمی آب به آن بدهید اما نباید در فاصله بین دو آبیاری خاک خشک بماند.

خاک: یک قسمت خاک باغچه، یک قسمت ماسه و یک قسمت کود حیوانی را با هم مخلوط کنید.
گرما: ‌ این گیاه گرمادوست است. در زمستان درجه حرارت ۱۶ تا ۱۹ درجه سانتیگراد و در تابستان ۳۰ درجه سانتیگراد مناسب است. البته در فصل گرم، گرمای بیش از این را نیز تحمل می‌کند. رطوبت نسبی معادل ۵۰ تا ۷۰ درصد برای کالانکوئه ایده آل است.
تکثیر: ‌ زمان مناسب برای کاشت بذر اوایل بهار و موقعی است که درجه حرارت به ۲۱ درجه سانتیگراد رسیده باشد. به روش قلمه زدن هم می‌توان آن را تکثیر کرد. به این ترتیب که قلمه‌هایی به طول ۸ تا ۱۲ سانتی متر از شاخه‌هایش جدا کنید و به ماسه منتقل کنید. مناسب‌ترین زمان برای تکثیر به روش قلمه، اواخر بهار تا اواسط تابستان است.

>> گل و گیاه بهشت

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ملغو
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۲۸ - ۱۳۹۲/۱۲/۰۹
خوب
۰
۰

یادداشت

بیشتر
تولید قدرت برای چانه‌ زنی سیاسی

تولید قدرت برای چانه‌ زنی سیاسی

انتظار و ایده‌آل ایران این است که آمریکا و غرب براساس چارچوب‌ها و قواعد بین‌المللی به تعهدات خود در قبال ایران و توافق برجام عمل کنند.

محدودیت و معذوریت

محدودیت و معذوریت

۴۰۵نفر از هموطنان‌مان دیروز قربانی کرونا شدند. این در حالی است که از شنبه هفته گذشته با افزایش آمار ابتلا و مرگ‌ومیر ناشی از بیماری کرونا، ‌ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا محدودیت‌ های کرونایی را با توجه به رنگ‌ بندی شهرها در نظر گرفت و اعمال کرده است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر