کدبانوگری فقط پختن غذاهای خوشمزه و چیدن میز و سفره پر و پیمان نیست ، بلکه تزیین غذا و سفره هم نقش موثری در کدبانوگری شما دارد . ادر این نوشتار طرز تزیین دستمال سفره را آموزش می دهیم .
کد خبر: ۵۶۹۹۸۴
1- تا کردن دستمال سفره به شکل گل گرچه پیچیده و مشکل به نظر می‌رسد؛ اما با کمی دقت، بسیار ساده و آسان است. یک دستمال سفره پارچه‌ای مربع شکل به ضلع 40 سانتی‌متر را در نظر بگیرید و ابتدا چهارگوشه دستمال را تا کرده، روی مرکز آن قرار دهید.
2 - این کار را یک بار دیگر انجام دهید و گوشه‌های به دست آمده را روی مرکز مربع قرار دهید. دستمال را برگردانید و برای سومین بار گوشه‌های آن را تا کرده و روی مرکز دستمال قرار دهید. گوشه‌های دستمال را با دست در مرکز مربع نگاه دارید.

3 -‌ در حالی که یک دست خود را روی گوشه‌ها در مرکز مربع نگاه داشته‌اید دست دیگر را به زیر یکی از گوشه‌ها برده و لایه اول را به طرف بیرون در بیاورید تا مطابق تصویر به صورت مثلثی در بالای گوشه مربع قرار گیرد. این کار را در سه گوشه دیگر مربع نیز انجام دهید. سپس با گوشه‌های لایه بعدی دستمال در زیرگل نیز همین کار را انجام دهید تا چهار مثلث دیگر در میان گلبرگ‌ها تشکیل شود. بهتر است با قرار دادن یک ترشی‌خوری کوچک و زیبا در مرکز گل، مانع باز شدن احتمالی تای دستمال شوید.
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها