jamejamsara
سرا زندگی کد خبر: ۵۶۹۹۸۴ ۲۱ خرداد ۱۳۹۲  |  ۱۰:۲۹

کدبانوگری فقط پختن غذاهای خوشمزه و چیدن میز و سفره پر و پیمان نیست ، بلکه تزیین غذا و سفره هم نقش موثری در کدبانوگری شما دارد . ادر این نوشتار طرز تزیین دستمال سفره را آموزش می دهیم .

1- تا کردن دستمال سفره به شکل گل گرچه پیچیده و مشکل به نظر می‌رسد؛ اما با کمی دقت، بسیار ساده و آسان است. یک دستمال سفره پارچه‌ای مربع شکل به ضلع 40 سانتی‌متر را در نظر بگیرید و ابتدا چهارگوشه دستمال را تا کرده، روی مرکز آن قرار دهید.
2 - این کار را یک بار دیگر انجام دهید و گوشه‌های به دست آمده را روی مرکز مربع قرار دهید. دستمال را برگردانید و برای سومین بار گوشه‌های آن را تا کرده و روی مرکز دستمال قرار دهید. گوشه‌های دستمال را با دست در مرکز مربع نگاه دارید.

3 -‌ در حالی که یک دست خود را روی گوشه‌ها در مرکز مربع نگاه داشته‌اید دست دیگر را به زیر یکی از گوشه‌ها برده و لایه اول را به طرف بیرون در بیاورید تا مطابق تصویر به صورت مثلثی در بالای گوشه مربع قرار گیرد. این کار را در سه گوشه دیگر مربع نیز انجام دهید. سپس با گوشه‌های لایه بعدی دستمال در زیرگل نیز همین کار را انجام دهید تا چهار مثلث دیگر در میان گلبرگ‌ها تشکیل شود. بهتر است با قرار دادن یک ترشی‌خوری کوچک و زیبا در مرکز گل، مانع باز شدن احتمالی تای دستمال شوید.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر