jamejamsima
سیما عمومی کد خبر: ۴۰۹۱۷۲ ۲۴ خرداد ۱۳۹۰  |  ۱۲:۲۰

همزمان با ولادت با حضرت علی (ع)

طرح قرآنی 1445 برگزار می شود

شبکه قرآن و معارف سیما طرح قرآنی 1445 را امسال با محوریت سوره مبارکه «انفال» به صورت سراسری برگزار می‌کند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از روابط عمومی سیما، شبکه قرآن و معارف سیما طرح قرآنی 1445 را امسال با محوریت سوره مبارکه «انـفـال» با همکاری بسیج سازمان صدا و سیما ، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، کانون های فرهنگی مساجد کشور ، دارالقرآن بسیج ، مرکز هماهنگی و توسعه و ترویج فعالیت های قرآنی کشور ، سازمان دارالقرآن ، شهرداری تهران ، جهاد دانشگاهی (سازمان فعالیت های قرآنی دانشجویان کشور) ، وزارت آموزش و پرورش (مدرسه قرآن ) و... به صورت سراسری برگزار می‌کند.

شبکه قرآن و معارف سیما همانند سه طرح 1441، 1442 ،1443 و 1444 به منظور آموزش و ترویج قرآن کریم ، طرح قرآنی 1445 را با هدف بهره مندی مخاطبان و بهینه سازی فراغت تابستانی آنان از آموزه های قرآنی و تعالی بخش سوره مبارکه «انفال» ، روخوانی و روانخوانی ، صحیح خوانی ، حفظ ، درک مفاهیم و شرح و ترجمه بصیرت آفرین آن، ایجاد شور و نشاط معنوی و قرآنی در جامعه ، ارتقای کمی وکیفی مخاطبان برنامه ها با محوریت قرآن کریم در شبکه های تلویزیونی و رادیویی ، ارجاع مخاطبان به مراکز قرآنی و فرهنگی کشور و رونق بخشی به برنامه های قرآنی آن مراکز ، تقویت و تحقق طرح ملی نهضت قرآن آموزی کشور و آمیختن زندگی فردی و اجتماعی با قرآن کریم ، برگزار می کند.

این طرح قرآنی همزمان با ولادت باسعادت حضرت علی (ع) 13 رجب ( 26 خرداد) در حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) آغاز و اختتامیه طرح بزرگ قرآنی 1445 در تاریخ سوم شهریور ماه سال جاری مصادف با 25 رمضان برگزار خواهد شد.

علاقه‌مندان جهت کسب اطلاعات و چگونگی برگزاری این طرح می توانند با شماره تلفن‌ 22040001  تماس حاصل فرمایند و یا جهت کسب اطلاعات بیشتر به پایگاه اطلاع رسانی به آدرس www.1445.irib.ir مراجعه کنند.

گفتنی است ؛ طرح قرآنی «1441» با محوریت سوره مبارکه زمر، «1442» سوره مبارکه یوسف و «1443» سوره مبارکه اسراء ، 1444 سوره مبارکه «کهف » و امسال «1445 » با محوریت سوره مبارکه «انفـال» به همت شبکه قرآن و معارف سیما  برگزار خواهد شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

مشغول صاحب‌خانه باش

مشغول صاحب‌خانه باش

آنهایی که دوم اسفند سال گذشته با همه ناامیدی‌ها و گلایه‌ها پای صندوق رای آمدند و چهره‌های جدیدی را به مجلس فرستادند، همه امید و خواسته شان این بود - و هنوز هم هست- که منتخبان جدید تشنه خدمت باشند،نه شیفته رانت خرید و فروش دلار و سکه و پوشک! آنها همچنین می‌خواستند نماینده‌های جدید نه‌تنها کاسب بازار خودرو نباشند، بلکه به جای دعوا بر سر رفتن یا نرفتن زنان به استادیوم و اصلاح دقیقه90 قانون انتخابات و گرفتار شدن در ترافیک طرح های سیاسی، فکر سفره هایی باشند که هر روز کوچک‌تر می‌شوند.

محک‌ ماسک

محک‌ ماسک

دیروز بالاخره استفاده از ماسک در تمام محل‌های سرپوشیده اجباری شد و آن‌طور که بیشترمان در سطح شهر، ادارات، بانک‌ها و حمل‌ونقل عمومی شاهد بودیم ‌اغلب شهروندان این مقررات را رعایت کردند.

مهمان کرونا نشویم

مهمان کرونا نشویم

مسؤولان وزارت بهداشت در روزهای گذشته بارها برگزاری مراسم خانوادگی ‌را دلایل افزایش آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا عنوان کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر
مادر و دخترانه!

گفتگو با بازیگران سریال «مادرانه» که این روزها از آی‌فیلم بازپخش می‌شود

مادر و دخترانه!

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر