برزیل برنامه تلگرام را به دلیل نگرانی در مورد اطلاعات نادرست مسدود کرد.
کد خبر: ۱۳۵۹۲۹۹

به گزارش جام جم آنلاین، دادگاه عالی برزیل وعده داده تا پیش از انتخابات ریاست جمهوری امسال با اطلاعات نادرست مبارزه کند. این کشور به عنوان اولین قدم خود یکی از اپلیکیشن‌های پیامرسان را فیلتر کرده است.

بر اساس گزارش نیویورک تایمز، دادگاه عالی برزیل روز جمعه اپلیکیشن پیامرسان تلگرام را در این کشور ممنوع کرد و نشان داد که در مقابله با اطلاعات اشتباه در آستانه انتخابات ریاست جمهوری این کشور مصمم است.

الکساندر دی موراس، قاضی دادگاه عالی میگوید تلگرام به این دلیل مسدود شده که این اپلیکیشن به طور کامل به دستورات قبلی برای حذف حساب‌های یکی از حامیان ژایر بولسونارو رئیس جمهور پاسخ نداده است. این حامی به دلیل انتشار اطلاعات نادرست و تهدید قضات دیوان عالی تحت بازجویی قرار دارد.

فیلتر تلگرام

دی مورائس به ارائه دهندگان اینترنت و خدمات تلفن همراه دستور داد تا تلگرام را در این کشور غیرقابل استفاده کنند و به اپل و گوگل دستور داد تا این برنامه را از فروشگاه‌های اپلیکیشن موبایل خود حذف کنند. او به شرکت‌ها پنج روز فرصت داد تا از این قانون پیروی کنند.

پاول دوروف، مدیر اجرایی تلگرام، اواخر روز جمعه در بیانیه‌ای گفت که شرکت او قادر به پاسخ به پیام‌های دادگاه عالی برزیل نبوده، زیرا تلگرام ایمیل‌های دادگاه را گم کرده است.

او گفت: «من از دادگاه عالی برزیل به دلیل سهل انگاری ما عذرخواهی می‌کنم. قطعاً می‌توانستیم کار بهتری انجام دهیم.» دوروف همچنین از دادگاه خواست تا این ممنوعیت را به تعویق بیندازد.
 
منبع: باشگاه خبرنگاران 
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها