jamejamclick
کلیک کامپیوتر کد خبر: ۱۲۸۰۵۰۲ ۲۴ مهر ۱۳۹۹  |  ۱۹:۰۸

از ویژگی‌های برجسته آنها می‌توان امکان استفاده برای گیمینگ 4K با بیت‌ریت 60fps اشاره کرد. رقیبی بزرگ برای NVIDIA در راه است.

title

شرکت AMD از پردازنده‌های ZEN 3 CPU Ryzen 5000 برای کامپیوترهای دستک‌تاپ رونمایی کرد. این پردازنده‌ها دارای معماری ZEN 3 هستند و تکنولوژی پردازش 7 نانومتری و تقویت IPC نسبت به بیشتر سخت‌افزارهای نسل اخیر هستند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایتنا، چهار CPU جدید به زودی قابل دسترسی می‌شوند، هر یک با معماری ZEN 3، شامل مدلهای 2x Ryzen 9، یک Ryzen 7، و یک Ryzen 5 تکی.

اگر شما به کوچک‌ترین مورد از این سری نگاه کنید، Ryzen 5 5600X را خواهید یافت. این مدل شش هسته، 12 ریسه و حداکثر سرعت بوست 4.6Ghz دارد. این مدل پایه حدود 300 دلار قیمت دارد. واحد قدرتمندتر بعدی Ryzen 7 5800X است، که هشت هسته، 16 ریسه و سرعت بوست ماکسیموم 4.7Ghz دارد. قیمت پایه این مدل حدود 450 دلار است.

Ryzen 9 5900X با 12 هسته، 32 ریسه، و سرعت بوست ماکسیموم 4.8Ghz معرفی شد. دو واحد Ryzen 9 نخست دارای قیمت 550 دلار خواهند بود. قدرتمندترین مدل این مجموعه Ryzen 9 5950X است، که دارای 16 هسته، 32 ریسه، و سرعت بوست ماکسیموم 4.9Ghz است. این واحد که پیشرفته‌ترین مورد از این مجموعه است حدود 800 دلار قیمت دارد.


اگر به قیمت پایه CPUهای ZEN 2 عرضه شده در سال 2019 نگاه کنید، در اینجا با افزایش قیمت حدود 50 دلاری با سخت‌افزار جدید ZEN 3 مواجه خواهیم شد. یک جنبه مثبت این خبر این است که هر چهار مورد این CPUها همزمان، از 5 نوامبر، قابل خرید خواهند بود.

AMD همچنین اطلاعاتی درباره خانواده کارت گرافیک Radeon RX 6000 “Big Navi” جدیدش منتشر کرده است. این کارت‌ها مبتنی بر معماری RDNA 2 خواهند بود و در 28 نوامبر 2020 رونمایی خواهند شد، که از ویژگیهای برجسته آنها می‌توان امکان استفاده برای گیمینگ 4K با بیت‌ریت 60fps اشاره کرد ... رقیبی بزرگ برای NVIDIA در راه است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پرچم افراشته بر جنازه‌ها

پرچم افراشته بر جنازه‌ها

آسمان، خاکستری است. زمین، یک دشت وسیع است پر از خانه‌های مخروبه و خرابه‌های سیمان و بتون و آجری که روزی دیوارهای خانه‌هایی بودند.

مراکز درمانی در ICU

مراکز درمانی در ICU

در سراسر دنیا استانداردهای ایمنی مشخصی برای مراکز تجمعی گوناگون تعریف شده و در کشور ما نیز قانون معینی درباره لزوم رعایت استانداردهای ایمنی در تمام ساختمان‌هایی که بیش از 25 نفر از آن بهره‌برداری می‌کنند تصویب شده‌است که براساس این قانون همه این ساختمان‌ها ملزم به رعایت استانداردهای بین‌المللی ICS هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر