jamejamsima
سیما عمومی کد خبر: ۱۲۲۸۵۸ ۲۶ دی ۱۳۸۵  |  ۰۳:۰۴

ایرج مفیدی ، بازیگر ، نویسنده و کارگردان صداوسیمای مرکز یزد (شبکه تابان) در سال 1328 متولد شد.


همانند بسیاری از بازیگران یزدی ، فعالیت هنری را از زمان تحصیل و با ایفای نقش در نمایش هایی که در مدارس اجرا می شد ، آغاز کرد. «احمد در بارگاه احمد» و «خوابگزار» ، 2 نمایش با موضوعات تاریخی بودند که وی در آن زمان بازی کرد. مفیدی فعالیت در تئاتر را پس از انقلاب با بازی در نمایش های «شیخ حسین آل رحیم» و «خزانه دار» پی گرفت.
اولین کار تصویری وی تله تئاتر «تعارف» بود که کارگردانی آن را هم برعهده داشت. البته سالها پیش از تولید این اثر ، او نامزد اصلی بازی در نقش اول سریال خانه به دوش بود که بنا به توصیه برادرش روح الله مفیدی منصرف شد و به یزد بازگشت تا فعالیت های هنری اش را در این شهر پیگیری کند.
او پس از «تعارف » ، سریال 13 قسمتی «خانه خشتی ما» را کارگردانی و در آن بازی کرد. مفیدی نویسنده فیلمنامه این مجموعه هم بود که همانند «تعارف » از شبکه های سراسری پخش شد. او سپس در تله تئاتر «خواستگاری» به کارگردانی خودش و سریال های «همدوماد» ، «مدرسه خورشید» ، «آقای نازنین» و «گل مریم» ایفای نقش کرد.
جدیدترین فعالیت های بازیگری او ، سریال های «یک داستان ساده» (نقش حاجی میرزا) و «حلقه گمشده» (نقش پزشک) هستند که امسال تولید شده اند. او در رادیو نیز به عنوان نویسنده و بازیگر فعالیت می کند. مفیدی از حدود یک ماه و نیم پیش ، با ایفای نقش حبیب الله خان عطار در برنامه زنده «زیر بازارچه» هر شب مهمان بینندگان شبکه تابان است.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

مهارت تحکیم بنیان خانواده پس از فرزندآوری

ازدواج پیش از داشتن فرزند، قراردادی است برای آماده ساختن آسایش جسمانی و روانی متقابل، ولی پس از بچه دار شدن معنی حقیقی خود را به دست می آورد. خانواده همیشه در بین تمامی جوامع بشری به عنوان اساسی‌ترین نهاد اجتماعی، منشاء فرهنگ‌ها، تمدن ها و تاریخ بشر بوده است. توجه به خانواده و حمایت و هدایت آن به جایگاه واقعی و متعالی‌ خود، همواره سبب اصلاح خانواده انسانی و غفلت از آن موجب دور شدن بشر از حیات حقیقی و سقوط به ورطه هلاکت و ضلالت بوده است. 

سختی‌های موج سوم کرونا

سختی‌های موج سوم کرونا

چند روزی است اوضاع بیمارستان مسیح‌دانشوری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرجع کرونا در ایران نگران‌کننده شده و روزانه حدود 200بیمار به اورژانس کرونای این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر