jamejamclick
کلیک وب کد خبر: ۹۰۹۱۴۳ ۱۱ خرداد ۱۳۹۵  |  ۰۹:۱۳

یکی از مهم‌ترین موارد امنیتی که هنگام وبگردی باید رعایت شود مراجعه نکردن به سایت‌های حاوی کدهای مخرب است، چراکه گاهی مراجعه به این سایت‌ها می‌تواند هک شدن، انتقال بدافزارها به رایانه و باز کردن درهای پشتی رایانه برای ورود هکرها به رایانه شما را به همراه داشته باشد.

کروم بدون هشدار امنیتی

به گزارش جام جم کلیک ، نصب یک نرم‌افزار امنیتی مناسب در این موارد می‌تواند میزان خطرات احتمالی را تا حد زیادی کاهش دهد، اما کنار نرم‌افزار امنیتی نصب شده روی رایانه شما، گوگل نیز سایت‌های مخرب را بررسی کرده و علاوه‌بر مشخص‌سازی این سایت‌ها در موتور جستجوگر خود، از دسترسی به آنها توسط مرورگر کروم جلوگیری می‌کند. به‌عبارت دیگر چنانچه شما از مرورگر کروم استفاده کنید و بخواهید به سایتی که توسط گوگل دارای کدهای مخرب شناسایی شده است مراجعه کنید، این کار امکان‌پذیر نیست و گوگل هشداری مبنی بر مخرب بودن صفحه مورد تقاضا را به شما نمایش می‌دهد.

گاهی این هشدار به‌دلیل به‌روز نبودن بانک اطلاعاتی گوگل مشاهده می‌شود و ممکن است شما از پاک بودن صفحه وب موردنظر اطمینان داشته باشید یا به دلایلی دیگر بخواهید قابلیت امنیتی موجود در کروم را غیرفعال کنید تا به این قبیل سایت‌ها نیز دسترسی داشته باشید. در این شرایط می‌توانید برای غیرفعال کردن این ویژگی امنیتی در کروم به روش زیر عمل کنید:

1‌ـ مرورگر کروم را اجرا کرده و پس از کلیک روی آیکون همبرگری منوی اصلی روی گزینه‌ Settings کلیک کنید.

2‌ـ صفحه تنظیمات را به پایین اسکرول کرده و روی گزینه ‌ show advanced settings کلیک کنید.

3‌ـ به بخش Privacy مراجعه کرده و علامت چک‌مارک کنار گزینه ‌ Protect you and your device from dangerous sites را غیرفعال‌کنید.

4‌ـ یک‌بار مرورگر را بسته و پس از اجرای مجدد به سایت‌های موردنظر خود مراجعه کنید. (چنانچه با پیام هشدار کروم مواجه شدید باید حافظه‌کش مرورگر را یک‌بار تخلیه کنید)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ورود بورسی پرابهام

ورود بورسی پرابهام

با گسترش بازار سرمایه و رکوردزنی شاخص بورس در ماه‌های اخیر، بسیاری از شرکت‌ها متقاضی حضور در بورس و عرضه عمومی سهام خود در بازار سرمایه هستند.

«برد - برد» واقعی

«برد - برد» واقعی

یکی از اصلی‌ترین وظایف دستگاه سیاست خارجی تدوین استراتژی کار با کشورهای مختلف و طراحی راهبردهای بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر