jamejamonline
فرهنگی صدا و سیما کد خبر: ۸۹۶۰۷۹ ۲۹ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۳:۴۵

بعد از موفقیت کلان سه خان بزرگ بالیوود (عامر، سلمان و شاهرخ) در جدول گیشه نمایش، بازیگران هندی زیادی وارد کارزار شده و در مدت زمان کوتاهی، گود رقابت را به این خان‌ها واگذار کردند.

رقیب جدی برای 3 خان بالیوودی

به گزارش جام جم سیما ، در بین انبوه بازیگران ریز و درشت بیست سال اخیر سینمای هند، هریتیک روشن تنها بازیگر جوانی است که توانست به موفقیت فراوانی دست پیدا کرده و تبدیل به چهره‌ای ماندگار شود البته موقعیت خانوادگی این بازیگر را نباید نادیده گرفت. پدر او راکش روشن یکی از چهره‌های بسیار مطرح دو دهه شصت و هفتاد میلادی سینمای هند است.

در عین حال، او یکی از معدود ستارگان بالیوودی است که در دو رشته کارگردانی و تهیه‌کنندگی هم با موفقیت عمل کرده است، اما تحلیلگران سینمایی می‌گویند اگر هریتیک روشن استعداد بازیگری نداشت، نامدار بودن پدرش نمی‌توانست کمک زیادی به او کند.

آنها به این نکته درست اشاره می‌کنند که بسیاری از بازیگران جوان هندی از خانواده‌ای هنرمند می‌آیند و حرفه بازیگری در بالیوود، یکجورهایی موروثی است.

فردین خان مثال روشنی در این رابطه است. او که تقریبا همزمان با هریتیک روشن کار بازیگری را شروع کرد، فرزند فیروزخان، بازیگر و کارگردان قدیمی هندی (و رقیب کاری راکش روشن) است. اما این بازیگر پس از بازی در چند فیلم، خیلی زود به دست فراموشی سپرده شد. این مساله نشان می‌دهد موفقیت کاری هریتیک روشن، دارای ارزش‌های ویژه‌ای است.

هریتیک روشن کار بازیگری را از سال 2000 و همزمان با سده جدید شروع کرد. اولین فیلم او «بگو که دوستم داری» (کاهونا پیارهه) که فروش بسیار بالایی در جدول گیشه نمایش کرد، توسط راکش روشن تهیه و کارگردانی شد.

رسانه‌های گروهی همزمان با اکران عمومی موفق فیلم، خبر از حضور یک «ابرستاره» تازه داده و حتی گفتند شاهرخ‌خان با رقیب خطرناک و بزرگی روبه‌رو شده است.

شاهرخ‌خان که محبوبیت خاصی بین عموم تماشاگران سینما دارد، نسبت به این موضوع واکنش نشان داد.

وی در مصاحبه‌ای گفت: «اجازه بدهید زمان بگذرد و ببینیم آیا این چهره‌های تازه می‌توانند نامشان را در دنیای حرفه‌ای سینما تثبیت کنند یا خیر.»

البته موفقیت با هریتیک روشن همراه نشد و هفت هشت فیلمی که او بلافاصله و پشت‌ سرهم اکران عمومی کرد، در جدول گیشه سینما شکست سخت تجاری خوردند. در شرایطی که احساس می‌شد این بازیگر باید حرفه سینما را کنار بگذارد، او تغییری مهم در سبک کاری‌اش ایجاد کرد.

از یک‌سو، هریتیک روشن به بازی در فیلم‌های درام پرداخت و از سوی دیگر با کاهش فعالیت بازیگری هر سال فقط یک فیلم را روانه پرده سینماها کرد. این تغییر روش جواب مثبت داد و فیلم‌های بازیگر با استقبال تماشاگران روبه‌رو شده و همین موضوع نام وی را در کنار نام بازیگران موفق و پولساز بالیوودی قرار داد.

هریتیک روشن اولین بازیگر سینمای هند است که روی پرده در قالب یک ابرقهرمان ظاهر شده است. در مجموعه فیلم اکشن و کمیک استریپی «کریش»، روشن نقش ابرقهرمانی سیاهپوش را دارد که به جنگ نیروهای پرقدرتی می‌رود که قصد نابودی کشور هند و کره زمین را دارند. جالب این‌که راکش روشن، تهیه‌کننده و کارگردان این مجموعه فیلم پرفروش ابرقهرمانانه است.

قاب کوچک

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

وداع با ماه عزیز

وداع با ماه عزیز

ماه مبارک رمضان که تمام می شود به خاطر ویژگی‌هایش با آن «خداحافظی» می‌کنیم. هرکسی که در این ماه مبارک با شرایطی روزه گرفته که در رساله‌های عملیه آمده، ان‌شاءا... از همگان قبول است، زیرا خداوند اساس شریعت را بر سهل بودن نهاده است.

گفتگو

بیشتر
بازیگری نمی‌ایستد

گفت‌گو با پرستو گلستانی به مناسبت تولدش و همه خاطراتی که این سال‌ها برای ما ساخته است

بازیگری نمی‌ایستد

پیشنهاد سردبیر بیشتر
افطاری‌ ها

ماه رمضان امسال چه سریال‌هایی روی آنتن شبکه‌های مختلف سیما خواهند رفت؟

افطاری‌ ها

پیشخوان بیشتر