jamejamclick
کلیک عمومی کد خبر: ۸۸۳۵۰۱   ۰۴ اسفند ۱۳۹۴  |  ۱۰:۰۰

درون بیشتر گوشی‌های هوشمند چند حسگر وجود دارد. این حسگرها غیر از عملیاتی همچون چرخش صفحه یا استفاده به عنوان جوی‌استیک بازی، کاربردهای دیگری هم دارند که با اپلیکیشن‌های مخصوص قابل استفاده است.

اندازه‌گیری از راه دور

به گزارش جام جم کلیک، Smart Measure نمونه‌‌ای از این اپلیکیشن‌هاست که می‌تواند فاصله گوشی با هر شیء‌ و ارتفاع آن شیء را محاسبه و اعلام کند.

برای این کار نیازی نیست از جایتان تکان بخورید، فقط کافی است کمی گوشی را بالا و پایین کنید. تعجب نکنید.

شعبده‌بازی اتفاق نمی‌افتد بلکه این اپ از حسگرهای گوشی همچون شتاب‌سنج، دوربین و کمی فرمول‌های مثلثات و هندسه برای این محاسبات استفاده می‌کند.‌

با باز کردن اپلیکیشن دوربین گوشی فعال شده و باید دستگاه را افقی نگه دارید. اکنون یک کادر شفاف در مرکز نمایشگر می‌بینید که یک علامت مثبت درون آن وجود دارد.

برای محاسبه فاصله لازم است تا علامت مثبت را به سمت پایین شیء مورد نظر بگیرید. پس از این کار دکمه شاتر سمت راست را فشار دهید سپس علامت مثبت را رو به پایه و سپس نوک شیء بگیرید تا ارتفاع آن در سمت چپ تصویر به نمایش درآید.

ضمیمه کلیک

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
فرق است بین خر و گورخر

فرق است بین خر و گورخر

گورخر آفریقایی درون جوی آبی افتاده است و به دلیل استرس زیاد قادر به حرکت نیست، کمی آن طرف‌تر مردی تقریبا تنومند با چیزی شبیه افسار که در دست دارد به حیوان ضربه می‌زند تا از جوی آب بیرون بیاید.

تهران سینوسی

تهران سینوسی

آمار مبتلایان روز گذشته در تهران نشان می‌دهد با این‌که تعداد بستری‌ها همچنان بالاست اما تهران روزهای تقریبا آرام‌تری را نسبت به چند روز گذشته می‌گذراند؛ البته آرام نه به معنای این‌که سیر نزولی داشته باشیم بلکه این روند کاملا سینوسی است؛ یعنی مدام در حال بالا و پایین‌شدن است و به هیچ‌کدام از موج‌های نزولی‌اش نمی‌شود اطمینان کرد.

چرا طالبان با مذاکرات صلح بازی می‌کند؟

چرا طالبان با مذاکرات صلح بازی می‌کند؟

در افغانستان همه مشتاق شروع مجدد گفتگوهای صلحند. اما فرجام این مذاکرات بنفع کیست؟ بی‌رغبتی طالبان برای شرکت در محفل استانبول سبب شده برخی گمان کنند آنها از گفتگو فراریند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر