jamejamonline
ورزشی بانوان کد خبر: ۸۳۰۲۸۶   ۰۷ شهريور ۱۳۹۴  |  ۱۱:۰۰

جام جم ورزشی: انگار مدال گرفتن دیگر برای او کاری ندارد. حمیده عباسعلی رکورددار کسب مدال در میادین مختلف در سال های اخیر است.

دختری که مدال درو می کند

به گزارش جام جم ورزشی ، حمیده عباسعلی هر سال که می گذرد ویترین مدال های خود را پربارتر می کند. سالی نیست که او از رقابت های جهانی و آسیایی کاراته مدال نگیرد. او به هر مسابقه ای که اعزام شده مدال گرفته، از رقابت های جهانی گرفته تا رقابت های قهرمانی آسیا و تورنمنت های بین المللی. حالا او تا یک ماه دیگر باید عازم رقابت های قهرمانی آسیا در ژاپن شود. از همین اکنون می توان پیش بینی کرد که یک مدال دیگر در انتظار او باشد. عباسعلی قهرمان دو دوره گذشته رقابت های قهرمانی آسیاست و حالا برای هت تریک خود راهی ژاپن می شود.

این ورزشکار 26 ساله نخستین ورزشکار زنی بعد از انقلاب است که از رقابت های جهانی کاراته مدال می گیرد.

او می گوید که تنها یک هدف دارد و آن هم کسب مدال طلا و دفاع از عنوان قهرمانی خود در رقابت های آسیایی است.

اما با تمام این افتخارات حمیده عباسعلی یک حسرت بسیار بزرگ دارد، غیبت رشته کاراته در رقابت های المپیک. او می گوید اگر کاراته المپیکی بود آنگاه او قطعا نخستین مدال آور زن تاریخ ورزش ایران از رقابت های المپیک می شد.

آوازه این دختر کاراته کا به ینگه دنیا هم رسیده است. رقابت های جهانی کاراته یک ماه دیگر در آمریکا برگزار می شود و مسئولان برگزاری این رقابت ها عکس حمیده عباسعلی را بر روی پوستر این رقابت ها کار کرده اند.

عباسعلی در مورد عکسش که روی پوستر رقابت‌های اوپن کاراته آمریکا درج شده نیز گفت: اصلا از این موضوع اطلاع نداشتم و توسط یکی از دوستانم که در خارج از کشور است مطلع شدم. این مسابقات دو ماه آینده است ولی به هر حال کارشان جالب و قشنگ بود. همین که عکس کاراته‌کای با حجاب روی پوستر مسابقات نقش بسته برای من ارزشمند است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پیامی که دربی برای فوتبال ایران داشت

پیامی که دربی برای فوتبال ایران داشت

امیر حاج‌رضایی کارشناس فوتبال درباره دربی اخیر پایتخت یادداشتی را در اختیار روزنامه جام جم قرار داده و این مسابقه را تجزیه و تحلیل کرده است. یادداشت این کارشناس را در ادامه بخوانید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر