jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۸۱۷۱۳۲ ۲۴ تير ۱۳۹۴  |  ۰۵:۱۰

امروزه با وجود این که وسایل متنوع پخت و پز مانند مایکروویو، کباب‌پز، بخارپز، آرام‌پز و سرخ‌کن جای خود را در آشپزخانه‌ها باز کرده است، اما اجاق گاز همچنان اهمیت ویژه‌ خود را در یک آشپزخانه دارد؛ به گونه‌ای که تقریبا آشپزخانه‌ای را نمی‌توان بدون اجاق گاز تصور کرد.

چگونه اجاق گاز بخریم

از آنجا که این وسیله یکی از مهم‌ترین و پرمصرف‌ترین اجزای آشپزخانه است، حتما هنگام خرید باید دقت شود امکانات اجاق گازی که انتخاب می‌شود بر اساس نیاز افراد باشد. به طور کلی انواع اجاق گاز به دو دسته اجاق گاز معمولی یا مبله و اجاق گاز توکار تقسیم می‌شود. اجاق گازهای مبله که از سالیان پیش تاکنون در آشپزخانه‌ها دیده می‌شود، به طور متوسط از حدود یک میلیون و 200 هزار تومان تا حدود پنج میلیون تومان بسته به امکانات، کارایی، نوع برند و دیگر ویژگی‌ها در بازار عرضه می‌شود. همچنین اجاق‌گازهای توکار که در سال‌های اخیر مشتریان نسبتا زیادی هم پیدا کرده است، اجاق‌گازهای جمع و جوری است که روی کابینت آشپزخانه نصب می‌شود و به طور میانگین از 500 هزار تا یک میلیون و 500 هزار تومان قیمت دارد.

نکانی برای خرید و نگهداری اجاق‌گاز

پیش از خرید اجاق‌گاز یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید به آن توجه شود، اندازه‌گیری فضایی است که اجاق‌گاز باید در آن قرار بگیرد. از سوی دیگر، می‌توان اجاق‌گازها را به لحاظ اندازه به دو دسته تقسیم کرد؛ اجاق‌هایی که طول کمتر اما ارتفاع بیشتری دارند و اجاق‌هایی که از نظر طول بزرگ‌تر و ارتفاع‌شان کمتر است.

اجاق‌هایی که طول بیشتری دارند نسبت به گروه دیگر تعداد شعله بیشتر و قابلیت‌های بیشتری هم دارند. انتخاب میان این دو نوع به فضای آشپزخانه، میزان استفاده از گاز و استفاده از قابلیت‌های دیگر مانند جوجه‌گردان بستگی دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

یک کارشناس اقتصادی در یادداشتی در جام جم آنلاین نوشت: دولت آقای روحانی از لحاظ تفکر دو دولت کاملا متفاوت بودند ولی ما در حوزه اقتصاد شاهد سیاست هایی کاملا یکسان با آثار مشابه بودیم.

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

محمدعلی خطیبی، نماینده پیشین ایران در اوپک در یادداشتی برای جام جم آنلاین درباره نفتکش های سوخت‌رسان ایران در حال ورود به آب‌های ونزوئلا، نوشت: در صورت مزاحمت برای نفتکش های ایران، هم در خلیج فارس هم در خارج از این حوزه توان پاسخگویی وجود دارد.

كرونا، نرخ ارز و آینده بورس

كرونا، نرخ ارز و آینده بورس

نقدینگی لجام‌گسیخته، قیمت سوخت (بنزین و گازوئیل) و نرخ ارز را شاید بتوان سه متغیر راهبردی در اقتصاد ایران دانست كه تغییر و تلاطم در هركدام به‌تنهایی می‌تواند سایر بخش‌های اقتصاد ایران را به‌شدت متأثر کند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر