jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۸۱۷۱۳۲ ۲۴ تير ۱۳۹۴  |  ۰۵:۱۰

امروزه با وجود این که وسایل متنوع پخت و پز مانند مایکروویو، کباب‌پز، بخارپز، آرام‌پز و سرخ‌کن جای خود را در آشپزخانه‌ها باز کرده است، اما اجاق گاز همچنان اهمیت ویژه‌ خود را در یک آشپزخانه دارد؛ به گونه‌ای که تقریبا آشپزخانه‌ای را نمی‌توان بدون اجاق گاز تصور کرد.

چگونه اجاق گاز بخریم

از آنجا که این وسیله یکی از مهم‌ترین و پرمصرف‌ترین اجزای آشپزخانه است، حتما هنگام خرید باید دقت شود امکانات اجاق گازی که انتخاب می‌شود بر اساس نیاز افراد باشد. به طور کلی انواع اجاق گاز به دو دسته اجاق گاز معمولی یا مبله و اجاق گاز توکار تقسیم می‌شود. اجاق گازهای مبله که از سالیان پیش تاکنون در آشپزخانه‌ها دیده می‌شود، به طور متوسط از حدود یک میلیون و 200 هزار تومان تا حدود پنج میلیون تومان بسته به امکانات، کارایی، نوع برند و دیگر ویژگی‌ها در بازار عرضه می‌شود. همچنین اجاق‌گازهای توکار که در سال‌های اخیر مشتریان نسبتا زیادی هم پیدا کرده است، اجاق‌گازهای جمع و جوری است که روی کابینت آشپزخانه نصب می‌شود و به طور میانگین از 500 هزار تا یک میلیون و 500 هزار تومان قیمت دارد.

نکانی برای خرید و نگهداری اجاق‌گاز

پیش از خرید اجاق‌گاز یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید به آن توجه شود، اندازه‌گیری فضایی است که اجاق‌گاز باید در آن قرار بگیرد. از سوی دیگر، می‌توان اجاق‌گازها را به لحاظ اندازه به دو دسته تقسیم کرد؛ اجاق‌هایی که طول کمتر اما ارتفاع بیشتری دارند و اجاق‌هایی که از نظر طول بزرگ‌تر و ارتفاع‌شان کمتر است.

اجاق‌هایی که طول بیشتری دارند نسبت به گروه دیگر تعداد شعله بیشتر و قابلیت‌های بیشتری هم دارند. انتخاب میان این دو نوع به فضای آشپزخانه، میزان استفاده از گاز و استفاده از قابلیت‌های دیگر مانند جوجه‌گردان بستگی دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

ظرفیت بازار سرمایه برای تامین منابع مالی دولت

ظرفیت بازار سرمایه برای تامین منابع مالی دولت

شیوع ویروس کرونا طی شش ماه اخیر باعث شده حدود 80 درصد مشاغل و کسب و کارها تحت تاثیر قرار گیرند و با مسائلی چون تعدیل نیرو، کاهش تولید یا افزایش هزینه‌ها مواجه شوند و گاهی میزان موجودی آنها در انبار افزایش یابد.

باید به تغییر نسخه اندیشید

باید به تغییر نسخه اندیشید

آنچه امروز در عرصه اقتصاد ایران می‌گذرد نشان‌دهنده و حکایتگر وجود مشکلی ساختاری و ساختی در اقتصاد کشور است،‌ مشکلی که رفع آن فقط از طریق بازطراحی بنیادین و انقلابی این اقتصاد و تغییر نسخه کلان حاکم بر آن امکان‌پذیر است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر