jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۷۸۳۹۱۲   ۱۵ فروردين ۱۳۹۴  |  ۰۹:۰۰

طنز در روزنامه های کشور کم پیدا می شود و این یعنی روزنامه ها کم لبخند می‌زنند و آنها که روزنامه می‌خوانند هم به تبعیت از رسانه محبوب شان کمتر می خندند. حکمت ستون روزنامه خندان، در این است که طنز همه روزنامه های کشور را جمع کنیم و در جام جم آنلاین برسانیم به دست تان تا هر صبح، دستکم در اینترنت گردی روزانه، لبخندی روی لب تان بنشیند.

هیچ شبی مثل امشب نیست

سیاست روز : هیچ شبی مثل امشب نیست

علی کفاشیان: من و کی‌روش هم اصلا موضع اختلافی با هم نداریم و حرف‌های‌مان خیلی دوستانه بود.
ما از این انشا نتیجه می‌گیریم که:
الف) کارلوس و علی آقا هر روز با مواضع شفاف و یکسان خود روبروی هم می‌نشینند و میوه و آجیل می‌خورند و از خاطرات گذشته حرف می‌زنند.
ب) کارلوس جون و علی جون دو تا برادرند که یکی‌شان آلبالو است و آن دیگری هم گیلاس!
ج) کارلوس و علی در هنگام گفت‌وگوی دوستانه در حالی دیده شدند که لپ علی جون لای انگشت‌های کارلوس بود.
د) نقش "جیگر" در مجموعه کلاه قرمزی در سال جدید به شدت پررنگ‌تر شده بود.

علی مطهری: با ... گاهی بحث سیاسی می‌کنیم ولی بیشتر در قالب مزاح و شوخی است.
نقطه‌چین بالا را پرکنید.
الف) عمو پورنگ
ب) مهران مدیری
ج) فامیل دور
د) علی لاریجانی

سخنگوی وزارت کشور: در رابطه با حادثه شیراز دستور رسیدگی صادر شده تا با هر کس که قصور کرده و یا مقصر است، برخورد شود.
به نظر شما "کسی که قصور کرده" با "کسی که مقصر است" چه تفاوت‌های بنیادی دارند؟
الف) مثل کلاغ یکی از بال‌ها از آن یکی بال، مساوی‌تر است.
ب) هیچ آبی به جز آبلیمو، مزه‌ی آبلیمو ندارد.
ج) قصور جمع "قصر" است و "مقصر" جمع مکسر "قاصر"! (مثلا زبان ما مقصر است یا قاصر است در وصف این عبارت)
د) امشب که میگن شب نیست. دیشب مثل هر شب نیست. دیشب مثل هر شب نیست. هیچ شبی مثل امشب نیست.

شرق : ظریف‌کاری

سال گذشته آمبولانس ما را چندبار آمبولانس‌لازم کرد. قبل از اینکه نعش‌کش‌لازم شویم، آمبولانس را همچون باقی ستون‌هایی که داشتیم می‌فرستیم قاطی باقالی‌ها تا مسوولیتش به گردن ما نیفتد. به‌جای آمبولانس امسال پوری‌پدیا داریم. پوری‌پدیا مهم‌ترین دانشنامه جهان است که دانشنامه‌های ویکی‌پدیا، ایرانیکا، بریتانیکا، افرون و بروک‌هاوس، دایره‌المعارف ستون پنجم، قاموس‌الاعلام، کتاب کوچه، کشاف اصطلاحات الفنون و العلوم از روی آن ساخته شده اما به‌صورت مرامی ما تا الان به این موضوع اشاره نکرده بودیم و از آنها هم شکایتی نکردیم چون به‌هرحال ما از همه کامل‌تریم و از فردا همه به ما استناد می‌کنند.
ظریف‌کاری چیست؟
مخالف زمخت‌کاری، ظریف‌کاری یا نازک‌کاری هنری است که با چوب و روی چوب انجام می‌شود. تخته‌نرد ساخته‌شده از ریشه گردو در کردستان و تخته‌نرد خاتم‌کاری‌شده در اصفهان از نمونه‌های شاخص نازک‌کاری هستند. در سیاست نیز استاد ظریف‌کار معروف است که با چوب کار می‌کرد.
ریشه تاریخی ظریف‌کاری
با پنبه سربریدن. من را با چی می‌زنی؟ با دُمب نرم و نازکم (توجه می‌کنید که به‌هرحال می‌زند.)
جواد ظریف کیست؟
جواد ظریف بهترین راننده فرمول‌یک و فرمول‌پنج ‌به‌علاوه یک جهان است که چهارتا شوماخر درون خود دارد. ظرافت ظریف به حدی است که باید خیلی ظریف از لای دلواپسان لایی بکشد و خیلی ظریف تندروهای منطقه و مخالف اصلی مذاکرات اسراییل و عربستان را دور بزند و خیلی ظریف با جان کری راه بیاید که توش حرف درنیاید و خیلی ظریف برود ته چاهی که دیگران کندند و از ته چاهی که دیگران کندند سنگ بزرگی را که دیگران انداختند ته چاهی که دیگران کندند دربیاورد و به روی خودش هم نیاورد و چاه‌کن همیشه ته چاه است و در همه این ظریف‌کاری‌ها باید حواسش هم باشد که از چاله نیفتد توی چاه چون بعضی از رسانه‌های داخلی چو ببینند که کاملا بینا و چاه است تا نزنند چشم بینا را دربیاورند و نابینایش نکنند راحت نمی‌شوند تا بعد بگویند چو دیدی نابینا و چاه است اگر تیتر تند نزنی گناه است و بعد هم طرف را بیندازند توی چاه.
آیا آقای دکتر محمود احمدی‌نژاد ظریف‌کار بود؟
بله. منتها مشکل دکتر این بود که نه ظریف بود نه روحانی اما می‌گفت خیلی ظریف است و دارد کارها را پیش می‌برد و خیلی روحانی است چون در سازمان‌ملل به پروژکتورها دقت نکرده بود اما هاله نور را دیده بود. عیبی هم ندارد. جاشون خالی نباشه.
کلنگ ظریف
بعضی‌ها با ظریف‌کاری راه را درست می‌کنند و بعضی‌ها با کلنگ می‌خواهند جاده را صاف کنند که خب نمی‌شود یعنی با کلنگ‌کاری همه‌چیز صاف می‌شود جز جاده.
قیچی ظریف
به‌همین‌دلیل هشت‌سال فقط کلنگ زدند اما از قیچی استفاده نکردند و روبان نبریدند چون کار با قیچی، ظرافت می‌خواهد اما کار با کلنگ دست زمخت می‌خواهد فقط.

کیهان: تابوت!

گفت: سفیر آل‌سعود در واشنگتن گفته است؛ حمله به یمن را از مدتها قبل با آمریکا هماهنگ کرده‌ بودیم.
گفتم: نیازی به گفتن نبود. همه می‌دانند که آل‌سعود بدون اجازه آمریکا آب نمی‌خورد.
گفت: یک دیپلمات غربی گفته است، دربار آل‌سعود برای چگونگی ادامه جنگ علیه یمن با مقامات غربی در مشورت دائمی است.
گفتم: ولی بسیاری از مقامات اروپایی اعلام کرده‌اند که ادامه جنگ نمی‌تواند به نفع آل‌سعود باشد.
گفت: بسیاری از صاحبنظران در کشورهای اسلامی نیز ادامه جنگ را باعث سقوط آل‌سعود می‌دانند و این واقعیت را اعلام هم کرده‌اند.
گفتم: آل‌سعود را چه به این مشورت‌ها... نوکری از اربابش پرسید هنگام تشییع جنازه پشت تابوت حرکت کنم یا جلوی تابوت؟ ارباب گفت؛ درون تابوت!

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها