jamejamclick
کلیک امنیت کد خبر: ۷۷۸۳۵۱   ۲۴ اسفند ۱۳۹۳  |  ۰۹:۳۶

شرکت امنیتی AVG از بدافزار جدیدی در سیستم‌عامل اندروید خبر داده‌است. این بدافزار سیستم خاموشی تلفن‌هوشمند را دور می‌زند.

بدافزار جدید اندروید کشف شد

به‌گزارش AVG هنگامی که گوشی اندرویدی بظاهر خاموش است، بدافزار PowerOffHijack اجرا شده و به‌کل سیستم‌عامل اندروید دسترسی یافته و می‌تواند بدون اطلاع شما با تلفن‌همراهتان عکس بگیرد یا تماس تلفنی یا پیامکی برقرار کند.

در واقع این بدافزار خاموش شدن دستگاه را شبیه‌سازی می‌کند، به‌این‌ترتیب گرچه انیمیشن خاموش شدن تلفن پخش و صفحه‌نمایش نیز خاموش می‌شود، ولی درحقیقت دستگاه روشن است. این بدافزار اجازه دسترسی روت دستگاه را گرفته و بعد کدهای مخرب خود را اعمال می‌کند و برخی فرآیندهای سیستم‌عامل نیز جعل می‌شود. تاکنون بیش از ده هزار دستگاه اندرویدی به این بدافزار آلوده شده‌است. اگر از منابع مطمئن برای دانلود استفاده می‌کنید جای نگرانی نیست، زیرا این نوع بدافزارها در گوگل‌پلی وجود ندارد، بلکه از راه SiderLoading منتقل می‌شود. در این روش فایل‌های نصب نرم‌افزارهای APK از طریق وای ـ‌ ‌فای، بلوتوث، کارت حافظه یا یو‌.اس‌.بی به یک دستگاه دیگر منتقل می‌شود. گفتنی است این بدافزار که روی اندروید ۵ به پایین‌ نصب می‌شود، برای گوشی‌های روت نشده خطری ندارد. اگر نگران امنیت دستگاه اندرویدی روت شده خود هستید، باید بدانید با جدا کردن باتری می‌توانید از خاموش بودن گوشی خود مطمئن شوید.

کلیک (ضمیمه یکشنبه روزنامه جام جم)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
برجام دیگر اولویت اول نیست

برجام دیگر اولویت اول نیست

آنچه در جریان سفر وزیر خارجه کشورمان به نیویورک اتفاق افتاد حکایت از اصل نوینی در سیاست خارجی ایران دارد و اگر این نگاه ادامه پیدا کند و نهادهای داخلی مرتبط با حوزه خارجی بتوانند از ظرفیت به‌وجود آمده در دولت سیزدهم به درستی استفاده کنند، می‌توانیم شاهد پیشرفت جدی در توسعه مناسبات ایران با کشورهای مختلف به‌ویژه همسایگان باشیم.

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

من تا به حال پیاده‌ روی اربعین نرفته‌ام، کربلا هم همین‌طور، هر بار به دلیلی نشده است. بگذارید به این حساب که می‌گویند فلانی قسمتش نبوده است.

اربعین مردم

اربعین مردم

از ابتدای سال ۹۰ راهپیمایی اربعین بعد از گذشت سال‌ها از این سنت حسینی، توجه جهانیان را به خود جلب کرد؛ پدیده‌ای که با پیوستن شیعیان کشورهای همسایه و کشورهای غربی و اروپایی به رویدادی بین‌المللی تبدیل شد، پدیده‌ای که پایه و اساس آن مردم بودند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها