jamejamclick
کلیک امنیت کد خبر: ۷۷۸۳۵۱   ۲۴ اسفند ۱۳۹۳  |  ۰۹:۳۶

شرکت امنیتی AVG از بدافزار جدیدی در سیستم‌عامل اندروید خبر داده‌است. این بدافزار سیستم خاموشی تلفن‌هوشمند را دور می‌زند.

بدافزار جدید اندروید کشف شد

به‌گزارش AVG هنگامی که گوشی اندرویدی بظاهر خاموش است، بدافزار PowerOffHijack اجرا شده و به‌کل سیستم‌عامل اندروید دسترسی یافته و می‌تواند بدون اطلاع شما با تلفن‌همراهتان عکس بگیرد یا تماس تلفنی یا پیامکی برقرار کند.

در واقع این بدافزار خاموش شدن دستگاه را شبیه‌سازی می‌کند، به‌این‌ترتیب گرچه انیمیشن خاموش شدن تلفن پخش و صفحه‌نمایش نیز خاموش می‌شود، ولی درحقیقت دستگاه روشن است. این بدافزار اجازه دسترسی روت دستگاه را گرفته و بعد کدهای مخرب خود را اعمال می‌کند و برخی فرآیندهای سیستم‌عامل نیز جعل می‌شود. تاکنون بیش از ده هزار دستگاه اندرویدی به این بدافزار آلوده شده‌است. اگر از منابع مطمئن برای دانلود استفاده می‌کنید جای نگرانی نیست، زیرا این نوع بدافزارها در گوگل‌پلی وجود ندارد، بلکه از راه SiderLoading منتقل می‌شود. در این روش فایل‌های نصب نرم‌افزارهای APK از طریق وای ـ‌ ‌فای، بلوتوث، کارت حافظه یا یو‌.اس‌.بی به یک دستگاه دیگر منتقل می‌شود. گفتنی است این بدافزار که روی اندروید ۵ به پایین‌ نصب می‌شود، برای گوشی‌های روت نشده خطری ندارد. اگر نگران امنیت دستگاه اندرویدی روت شده خود هستید، باید بدانید با جدا کردن باتری می‌توانید از خاموش بودن گوشی خود مطمئن شوید.

کلیک (ضمیمه یکشنبه روزنامه جام جم)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بازدارندگی منطقه‌ای

بازدارندگی منطقه‌ای

ایران با پیوستن به سازمان همکاری‌ های شانگهای به عضویت پیمان بسیار مهمی درآمد که به لحاظ اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و همچنین نظامی می‌تواند بسیار در منطقه تاثیرگذار باشد.

موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

شیوع ویروس کرونا در کشور براساس آنچه اپلیکیشن ماسک نشان می‌دهد این روزها در حال فروکش کردن است، طوری که تعداد شهرهای با وضعیت نارنجی به 238شهر و تعداد شهرهای زرد به 136شهر افزایش یافته‌است، ضمن این‌که 17شهر کشور نیز در وضعیت آبی قرار دارند و تنها 57 شهر رنگ قرمز کرونایی دارند.

شاعری که پدیده شد

شاعری که پدیده شد

جنوب ایران و به ویژه فارس و بوشهر همواره یکی از قطب‌ های شعری کشور بوده است. ادیبان این بخش از ایران‌ زمین در جریان‌ سازی شعر انقلاب نیز نقش بسزایی داشته‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها