jamejamclick
کلیک امنیت کد خبر: ۷۷۰۶۳۵ ۲۶ بهمن ۱۳۹۳  |  ۱۰:۳۰

شبکه اجتماعی فیس بوک یک آسیب پذیری امنیتی جدی داشت که گفته می شود ترمیم شده است. این نقص به هکر یا هکران اجازه می داد هر عکسی را در این سایت پاک کنند.

نقص امنیتی یک شبکه اجتماعی

به گزارش جام جم کلیک از مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه ای، این شبکه اجتماعی در سال 2013 اعلام کرد که هر روز بیش از 350 میلیون عکس در این سایت ارسال (آپلود) می شود.

اما به گفته یک محقق امنیتی به نام لاکسمن موتیا، یک نقص امنیتی تقریباً ساده این ظرفیت را داشت که کل بانک داده ها را پاک کند.

به گفته وی، هر آلبوم عکسی که متعلق به یک فرد، صفحه یا گروه باشد می تواند حذف گردد.

موتیا این نقص امنیتی را پس از تحقیق درباره Graph API فیس بوک کشف کرد، Graph API یک پلتفورم توسعه است که به وب سایت ها و برنامه ها اجازه می دهد به داده های فیس بوک دست یابند.

Graph API به یک کاربر اجازه نمی دهد که عکس ها یا آلبوم های یک کاربر دیگر را پاک کند، اما وی با دسترسی از دستگاه موبایل خود توانست فیس بوک را متقاعد سازد که آن آلبوم متعلق به خود اوست و در نتیجه اجازه خواندن، نوشتن و حذف کردن آن آلبوم را به دست آورد.

منبع: ایرنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر