jamejamclick
کلیک امنیت کد خبر: ۷۶۷۱۲۴   ۱۵ بهمن ۱۳۹۳  |  ۱۵:۳۹

این فلش دیسک ویژه فقط با رمز فیزیکی باز می‌شود

قفل فیزیکی برای فلش مموری

این دستگاه ویژه شرکت توشیبا به‌عنوان یک همراه کاملا امن محسوب می‌شود زیرا دست‌کاری داده‌های داخل آن فقط به واسطه رمزی که بر روی قفل فیزیکی خوانده می‌شود ممکن خواهد بود.

قفل فیزیکی برای فلش مموری

جام جم کلیک: بسیاری از ما اطلاعات روزانه خود را بر روی فلش دیسک‌های یواس‌بی حمل می‌کنیم ولی این موضوع موجب می‌شود تا امنیت داده‌های ما تا حدی پایین بیاید زیرا در مواقعی که این دستگاه به‌دست فرد دیگری بیفتند، به‌راحتی می‌توان اطلاعات آن را افشا شده محسوب کرد. در این میان شرکت‌های متعددی با قرار دادن رمز نرم‌افزاری برای این دستگاه‌ها سعی در امن ساختن آن‌ها داشتتند ولی این رمز‌ها به سادگی قابل شکسته شدن بودند و به همین علت نیز استفاده از آن‌ها فایده چندانی نداشته است.

در این میان شرکت توشیبا نسبت به ساخت یک نوع خاص از قفل برای فلش‌ دیسک‌ها اقدام کرده است که این قفل‌ها موجب می‌شوند تا دیگر نگران سرقت اطلاعات خود نباشید زیرا این قفل به‌صورت فیزیکی و بر روی بدنه دستگاه تعبیه شده است. این فلش دیسک با درگاه‌های یواس‌بی 3 همخوانی دارد و به همین علت نیز می‌تواند به سادگی در تمدمی دستگاه‌ها مورد استفاده قرار بگیرد ولی تفاوت در این دستگاه را باید در بدنه آن جستجو کرد.

این ابزار روی سطح خود یک صفحه کلید ده عددی و دو چراغ ویژه و یک کلید قفل کردن دارد؛ کلیدهای عددی برای وارد کردن رمز شخصی مورد استفاده قرار می‌گیرند، چراغ‌های بالای دستگاه نشان‌ دهنده وضعیت قفل بودن یا باز بودن قفل دستگاه است و دکمه‌ای که شکل قفل بر روی آن قرار دارد نیز برای قفل کردن دستگاه استفاده می‌شود.

این دستگاه برای مدل 4 گیگابایتی خود قیمت 94 دلاری داشته و در بالاترین مدل از نظر حجم نیز دارای قیمت 200 دلاری برای مدل 32 گیگابایتی است.

احمد محمدحسینی
جام جم کلیک

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تلاش آمریکا برای اجماع سیاسی علیه پرونده‌ هسته‌ای‌ ایران

تلاش آمریکا برای اجماع سیاسی علیه پرونده‌ هسته‌ای‌ ایران

خبرگزاری بلومبرگ خبر داده‌است مقامات آمریکایی پیش‌ نویس قطعنامه‌ای را تهیه کرده‌اند که هدف آن انتقاد از ایران به دلیل افزایش فعالیت‌های هسته‌ای است و از ایران می‌خواهد به طور کامل با بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی‌اتمی همکاری کند.

نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

حملات و ترورهای مرگبار در سراسر افغانستان به امری روزمره بدل شده‌است. هر کسی هم می‌تواند هدف باشد.

گفتگو

بیشتر
مدرسه خیابانی (+تصاویر)

گفت‌و گو با دکتر حسن گلچین‌ نژاد دزفولی، استاد دانشگاه و معلم باسابقه‌ای که به کودکان کار مهاجر در خیابان درس می‌دهد

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

مشهد؛ دهه شصت

گفت‌وگو با کارگردان، نویسنده و بازیگران سریال «نوروز رنگی» که ایام عید روی آنتن شبکه ۵ خواهد رفت

مشهد؛ دهه شصت

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر