jamejamclick
کلیک گجت های همراه کد خبر: ۷۶۲۰۱۹   ۰۱ بهمن ۱۳۹۳  |  ۱۶:۰۰

عرضه موفقیت‌آمیز آخرین به‌روزرسانی کروم برای iOS

گوگل کروم بر روی آیفون می‌درخشد

گوگل کروم نسخه iOS با امکانات ویژه خود توانسته است تا به‌خوبی برای کاربران آیفون فضایی متفاوت را برای مرور وب فراهم کند.

گوگل کروم بر روی آیفون می‌درخشد

جام جم کلیک: شرکت اپل همواره به انحصارگرایی برای محصولات خود مشهور بوده است ولی شرکت گوگل چندان با این رویه موافق نیست و به همین دلیل بسیاری از محصولات خود را به‌عنوان محصولاتی چند پلتفرمه درنظر گرفته است. در این میان یکی از پرکاربردترین محصولاتی که گوگل به بازار عرضه کرده است را می‌توان مرورگر وب این شرکت یعنی گوگل کروم دانست.

گوگل کروم به‌عنوان یک محصول چند پلتفرمه به خوبی می‌تواند امکانات مرور وب بر روی دستگاه‌های همراه را بهینه‌سازی کند ولی این مرورگر پیش از این با محصولاتی از شرکت اپل که صفحه نمایش بزرگ داشتند به مشکل برخورد کرده بود. شرکت گوگل پس از رونمایی آیفون 6 به اقدامی ویژه برای بهینه‌سازی کارکرد مرورگر وب خود بر روی سیستم‌عامل همراه iOS و به‌طور ویژه‌ای برای دستگاه‌هایی در این رده که نمایشگر‌های بزرگی دارند دست زد که نتیجه آن به‌تازگی در قالب یک بسته به‌روزرسانی بر روی بازار نرم‌افزاری اپل قرار گرفته است.

نسخه جدید گوگل کروم بر روی آیفون‌های بزرگ، به خوبی عملکرد روان و مناسبی از خود به‌جای می‌گذارد و علاوه بر آن نیز ساختار رنگ‌بندی این مرورگر نیز بسیار بهتر از مرورگر اصلی تعبیه شده بر روی آیفون به‌نظر می‌رسد. با این حساب می‌توان کروم را به‌تدریج به‌عنوان برترین مرورگر وب بر روی سیستم‌عامل شرکت رقیب یعنی اپل دانست و باید منتظر ماند تا اپل نیز به‌نوبه خود برای بهبود شرایط مرورگر وب همراهش اقدام کند که البته اگر این اقدام اندکی دیر انجام شود شاهد قبضه شدن بازار مرورگرهای وب همراه روی iOS توسط گوگل کروم خواهیم بود.

احمد محمدحسینی
جام جم کلیک

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مشتری بانک درگیر شناسه شهاب نیست

مشتری بانک درگیر شناسه شهاب نیست

کد یا شناسه شهاب همان شناسه‌ای است که بانک‌ها مشتری را از طریق آن شناسایی می‌کنند،یعنی برای اشخاص حقیقی کد ملی، اشخاص حقوقی شناسه ملی و برای اتباع خارجی همان شماره فراگیر اتباع خارجی است.

فرانسه بر مدار سیاست اجبار

فرانسه بر مدار سیاست اجبار

سیاست‌های فرانسه طی سال‌های گذشته تابعی از سازوکارهای دیپلماسی اجبار،‌ همکاری‌های حقوقی و فشارهای سیاسی علیه ایران بوده است.

گفتگو

بیشتر
راه میانبر رشد کسب‌وکار

گفت‌وگو با دکتر علی رودگر، از پایه‌گذاران هک رشد کسب‌وکار در ایران که موجب رشد بسیاری از کسب‌وکارهای نوپا و بزرگ‌ مقیاس کشور شده است

راه میانبر رشد کسب‌وکار

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر