jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۷۶۰۲۱۱   ۲۶ دی ۱۳۹۳  |  ۲۱:۲۶

قائم‌مقام ستاد مبارزه با مواد مخدر از مصرف سالانه 500 تن مواد مخدر در کشور خبر داد و گفت: سن اعتیاد در کشور 15 سال است.

سن اعتیاد به 15 سال رسید

به گزارش ایسنا، علیرضا جزینی در نشست خبری در کرمانشاه به افزایش مرگ و میر معتادان در کشور اشاره و تصریح کرد: در هشت ماهه امسال 2000 معتاد در کشور فوت کردند که این تعداد نسبت به مدت مشابه سال گذشته 9.2 درصد افزایش داشته و از این تعداد 200 نفر را معتادان زن تشکیل می‌دهند.

وی علت این امر را عمدتا ناخالصی مواد مخدر عنوان کرد و افزود: متاسفانه سودجویان مواد مخدر برای سود بیشتر افزودنی‌هایی را به مواد مخدر سنتی و صنعتی اضافه می‌کنند که این امر افزایش موارد مرگ و میر معتادان را رقم زده است.

جزینی استفاده مضاعف مواد مخدر به صورتی که به عنوان مثال تریاک به همراه شیشه مصرف شود و نیز افزایش اندازه مصرف را از دیگر علل افزایش مرگ و میر معتادان عنوان کرد.

قائم‌مقام ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به افزایش 72 درصد سازمان‌های مردم نهاد در حوزه پیشگیری و درمان مواد مخدر اظهار کرد: اکنون 2089 سازمان مردم نهاد در سه حوزه کاهش آسیب، پیشگیری و درمان مواد مخدر در کشور فعال هستند.

جزینی از وجود 1400 مرکز درمان غیرمجاز در کشور خبر داد و عنوان کرد: این مراکز شناسایی شده و 89 درصد آنها پلمب شده یا برخورد مناسب با آنها صورت گرفته است.

قائم‌مقام ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور با اشاره به کشف 33 میلیون عدد قرص و آمپول غیرمجاز در 9 ماهه امسال ابراز کرد: در دو هفته گذشته نیز 14 میلیون قرص ترامادول در تهران و چهار میلیون دیگر در شیراز کشف شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دفاع از محیط‌ زیست با تفنگ پلاستیکی!

دفاع از محیط‌ زیست با تفنگ پلاستیکی!

«سلاح محیط‌ بانان پلاستیکی است و آنها نمی‌توانند در برابر شکارچیان متخلف از آن استفاده کنند.» روایت‌هایی که در ادامه می‌آید این حقیقت تلخ را بیشتر آشکار می‌کند.

حمایت از خانواده، کلید بحران سالمندی

حمایت از خانواده، کلید بحران سالمندی

بدیهی است مساله جمعیت، پیش نیاز اساسی پیشرفت همه کشورهاست. در واقع هیچ اتفاقی، از پیشرفت‌های فناوری تا رشد علمی و صنعتی، بدون در نظر گرفتن نیروی انسانی ممکن نخواهد بود.

شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

مقایسه اجمالی آمار ازدواج در سال‌های اخیر و اوایل دهه90، به‌وضوح نشان می‌دهد آمار ازدواج به طور کلی پایین آمده است اما این‌که میان همین آمار، باز هم برخی از استان‌ها وضعیت بهتر و بعضی دیگر در وضعیت اصطلاحا قرمز قرار دارند، طبیعتا نشات‌گرفته از شرایط اقتصادی و فرهنگی متفاوت در هرکدام از آنهاست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها