آغاز بازرسی از نانوایی های تهران

نان بربری ارزان شد

معاون برنامه ریزی و اشتغال استانداری تهران از کاهش 500 ریالی نان سنتی بربری و همچنین آغاز به کار بازرسی از نانوایی های پایتخت خبر داد.
کد خبر: ۷۴۹۶۴۷
نان بربری ارزان شد

نعمت الله ترکی امروز دوشنبه ضمن تاکید بر اجرای دستورالعمل دولت مبنی بر افزایش حداکثر 30 درصدی قیمت انواع نان سنتی در شهر تهران، افزود: قیمت نان بربری که بیش از 30 درصد گران شده بود از 700 به 650 تومان کاهش پیدا کرد.

وی با اشاره به جلسه یکشنبه شب کارگروه تنظیم بازار استانداری تهران با رویکرد اصلاح قیمت نان، افزود: در بررسی صورت گرفته با اتحادیه نانوایان تهران در خصوص کاهش 500 ریالی نان بربری در شهر تهران به توافق رسیدیم و مصوبه مربوطه به منظور اجرا به اتحادیه نانوایان تهران ابلاغ شد.

معاون برنامه ریزی و اشتغال استانداری تهران همچنین درباره انتقادات مردمی درخصوص عدم تغییر کیفیت نان با وجود افزایش قیمت، ضمن تائید این موضوع و با بیان اینکه، آسیابانی ها کسری خود را از یارانه گندم و نانوایان نیز با اصلاح قیمت ها تا حدودی منتفع شده اند، گفت: به طور حتم انتقادات مردمی در خصوص عدم تغییر در کیفیت نان با وجود افزایش 30 درصدی قیمت این ماده غذایی منطقی است.

وی تنها راهکار افزایش کیفیت نان را حذف یارانه از صنعت آرد و نان کشور و آزادپز شدن خبازها عنوان کرد و افزود: در همین راستا و مطابق با توافقات صورت گرفته با اتحادیه نانوایان حداقل 20 درصد از نانوایان شهر تهران بصورت آزمایشی و به منظور ارتقای کیفیت و جلوگیری از دورریز شدن نان تا پایان سال جاری آزادپز خواهند شد.

معاون برنامه ریزی و اشتغال استانداری تهران افزود: آزادپزها می توانند انواع نان سنتی را در مناطق مختلف تهران به قیمت آزاد و با کیفیت عرضه کنند.

ترکی با بیان اینکه، بزودی مناطق مختلف شهر تهران به منظور آزادپزی نان مشخص می شود، افزود: آزادپزها همزمان نمی توانند دو نرخ داشته باشند.

وی گفت: براساس ماده 110 قانون برنامه پنجم توسعه کشور باید تا پایان سال 94 تکلیف قیمت گذاری و تک نرخی کردن قیمت گندم، نان و آرد روشن شود.

معاون برنامه ریزی و اشتغال استانداری تهران از آغاز به کار بازرسی از خبازی های پایتخت از امروز دوشنبه خبر داد و افزود: تیم های بازرسی بصورت ترکیبی از سازمان تعزیرات، سازمان صنعت، معدن و تجارت و همچنین اتحادیه نانوایان کار بازرسی از خبازی های پایتخت را برعهده خواهند داشت.(ایرنا)

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها