مطالعات محققان نشان می‌دهد که قهوه یکی از نوشیدنی‌های مفیدی است که می‌تواند مضرات چاقی را کاهش دهد.
کد خبر: ۷۳۹۷۵۳
قهوه بنوشید

مطالعات جدید محققان ایالت جورجیا در آمریکا نشان می دهد که با کمک قهوه می توان برخی از بیماری های مرتبط با چاقی مانند: دیابت و بیماری های قلبی و عروقی را کاهش داد.

قهوه حاوی ماده موثری با نام «کلروژنیک اسید» (CGA) است که می تواند از ابتلا به بیماری های مرتبط با چاقی جلوگیری کند اما مطالعات نشان نمی دهند که قهوه می تواند باعث لاغری شود. این ماده می تواند باعث کاهش میزان انسولین و همینطور تجمع چربی در کبد شود.

«CGA» در مواد غذایی مانند سیب، گلابی، گوجه فرنگی، سیب زمینی، زغال اخته و همینطور سبزی های تازه یافت می شود.

محققان در مدت 15 هفته، موش ها را با یک رژیم غذایی چرب مورد مطالعه قرار داده و در طول این مدت نیز به موش ها «کلروژنیک اسید» تزریق می کردند.

دکتر «یانگجی ما» درباره این مطالعه می گوید: این ماده می تواند به حفظ سطح عادی قند خون و همینطور کبدی سالم کمک کند. مطالعات پیشین نشان داده بود که قهوه می تواند ابتلا به دیابت نوع دوم و بیماری های قلبی را کاهش دهد.

بنا به آمارهای جهانی در سال 2013 میلادی، بیش از 2.1 میلیارد نفر در دنیا با اضافه وزن و چاقی روبرو هستند. علاوه بر آن، چاقی هر ساله قربانیان بسیاری را نیز به خود اختصاص می دهد. این موضوع در حالی مطرح می شود که مضرات چاقی نیز به اندازه چاقی می تواند خطرناک باشد.(مهر)

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
ایستاده در سیل

روایت دست‌اول امدادگران از عملیات جست‌وجو و نجات در سیل امامزاده داوود و فیروزکوه

ایستاده در سیل

همه زنده زنده سوختند

نصرت‌الدین نصراللهی تنها شاهد حادثه سقوط هواپیمای فرماندهان جنگ، از آن روز می‌گوید

همه زنده زنده سوختند

نیازمندی ها