jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۷۳۸۲۲۷   ۲۳ آبان ۱۳۹۳  |  ۱۸:۳۶

رسانه های روسی از هلاکت "سامانتا لوتوایت" خطرناکترین زن عضو داعش ملقب به "بیوه سفید" در اوکراین خبر دادند.

"بیوه سفید" کشته شد

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، سایت "صدای روسیه" به نقل از خبرگزاری "نووروسیا" اعلام کرد که سامانتا به ضرب گلوله یکی از تک تیراندازان نیروهای دفاعی مردمی در دونتسک به هلاکت رسید.

لوتوایت بیوه تروریستی بود که در سال 2005 یکی از قطارهای متروی لندن را منفجر کرد.

سرویسهای امنیتی انگلیسی تأکید کردند که سامانتا از چنگ عدالت گریخت و به آفریقای جنوبی رفت و در آنجا به گروه تروریستی "الشباب" ملحق شد.

وی اخیرا از آفریقا به اوکراین رفته بود.

سرویسهای امنیتی انگلیسی تحقیقات خود را برای اطلاع از درستی این خبر آغاز کرده اند.

نیروهای ویژه اوکراین حدود یک میلیون دلار برای کسی که بتواند این تک تیرانداز را به قتل برساند، پاداش تعیین کرده بودند.

لوتوایت متولد ایرلند شمالی و "بیوه سفید" لقب گرفته بود.

برخی گزارشها حاکی است که لوتوایت کار جمع آوری کمک مالی از طریق شبکه ای گسترده از انگلیس گرفته تا آفریقای جنوبی و پاکستان و سومالی برای حمایت از عملیات القاعده در شرق آفریقا برعهده داشت، و زنانی را هم برای عملیات انتحاری آموزش داده بود.

نام سامانتا در فهرست افراد تحت پیگرد نهادهای اطلاعاتی غربی از جمله اسکاتلندیارد، دستگاه اطلاعات کنیا و سومالی و سایر سرویسهای امنیتی مانند سازمان سیا درج شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

مقامات دولت جو بایدن در آمریکا از استمرار حضور خود در عراق سخن می‌گویند، هر چند می‌خواهند بخشی از این حضور را به بهانه مشورت به نیروهای عراقی صورت دهند! سوال اصلی اینجاست؛ بازیگری که خود نقش ایجادکننده بحران عراق و حامی گروه‌های تروریستی را داشته است، اکنون چگونه می‌خواهد در نقش حل‌کننده بحران در منطقه ایفای نقش کند؟! این سوال مهمی است که دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در آمریکا و عوامل آنها در منطقه هیچ‌گاه قدرت پاسخ‌دهی به آن را ندارند.

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

طی روزهای اخیر، جوبایدن بخشی از توان دولت خود را بر روی «مقابله با قوانین حمل سلاح » در آمریکا متمرکز کرده و از عزم و اراده خود و همراهانش برای کاهش خشونت‌ های عمومی در ایالات متحده سخن گفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر