jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۶۲۲۴۱۷ ۱۳ آذر ۱۳۹۲  |  ۱۶:۳۳

استرس و اضطراب از بیماری‌های شایع کودکان دبستانی است. علاوه بر آن، چون کودک در مرحله رشد قرار دارد، غذاهایی مانند کله‌پاچه می‌تواند نه تنها استرس آنها را از بین ببرد، بلکه به سلامتی و رشد بهتر کودکان نیز کمک می‌کند.

«پروتئین» موجود در کله‌پاچه برای رشد و ترمیم بافت‌های بدن کودکان بسیار مناسب است و می‌تواند کوتاهی قد را به‌خصوص در کودکانی که سابقه ژنتیکی دارند، از بین ببرد.
بررسی‌ها نشان می‌دهد کله‌پاچه موجب «آرامش اعصاب» در کودکان شده و جلوی بهانه‌گیری آن‌ها را می‌گیرد و خوردن مغز و «چشم گوسفند» هوش را در کودکان بسیار افزایش می‌دهد.
گفتنی است؛ کله‌پاچه باید یک‌بار در هفته از وعده‌های اصلی غذایی در کودکان محسوب شود؛ چراکه «سوء‌تغذیه» را در کودکان از بین برده و بیماری‌ها را نیز از کودکان دور می‌کند. کله‌پاچه اگرچه غذایی سنگین و دیرهضم به‌شمار می‌آید؛ اما کلسترول آن برای قلب و مغز کودکان بسیار مفید و در آن‌ها بسیار سریع هضم می‌شود و اثرات بدی روی سلامتی آن‌ها به‌ جا نمی‌گذارد.

>> شهرآرا

*شما نظرتان چیست؟ آن را با ما و دیگران در میان بگذارید*
*با کلیک روی نماد RSS  و ذخیرۀ آن، جدیدترین مطالب ما را آسانتر دنبال کنید*

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پاسخ ایران قطعی است

پاسخ ایران قطعی است

گرچه ترامپ و نتانیاهو سعی دارند در برهه حساس و سرنوشت‌ساز فعلی، قواعد منازعه و توازن قوا در منطقه را به سود اهداف خود بر‌هم بریزند، اما هوشیاری ایران و جبهه مقاومت اجازه چنین اقدامی را به آنها نمی‌دهد.

دولت تجدیدنظر کند

دولت تجدیدنظر کند

محسن فخری‌ زاده، مرد درجه‌ یک صنعت‌ هسته‌ای کشور بود که در گسترش آموزش و پژوهش در ایران و تشکیل هسته‌های علمی نقش اساسی بر عهده داشت.

تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

رژیم صهیونیستی از ابتدای تاسیس تا‌کنون یک هدف ثابت را در کنار مجموعه اهداف دیگر خود پیگیری می‌کند و آن حذف برخی افرادی است که ممکن است در دراز‌مدت برای اسرائیل به نحوی خطر‌آفرین باشند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر