jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۶۲۲۴۱۷   ۱۳ آذر ۱۳۹۲  |  ۱۶:۳۳

استرس و اضطراب از بیماری‌های شایع کودکان دبستانی است. علاوه بر آن، چون کودک در مرحله رشد قرار دارد، غذاهایی مانند کله‌پاچه می‌تواند نه تنها استرس آنها را از بین ببرد، بلکه به سلامتی و رشد بهتر کودکان نیز کمک می‌کند.

«پروتئین» موجود در کله‌پاچه برای رشد و ترمیم بافت‌های بدن کودکان بسیار مناسب است و می‌تواند کوتاهی قد را به‌خصوص در کودکانی که سابقه ژنتیکی دارند، از بین ببرد.
بررسی‌ها نشان می‌دهد کله‌پاچه موجب «آرامش اعصاب» در کودکان شده و جلوی بهانه‌گیری آن‌ها را می‌گیرد و خوردن مغز و «چشم گوسفند» هوش را در کودکان بسیار افزایش می‌دهد.
گفتنی است؛ کله‌پاچه باید یک‌بار در هفته از وعده‌های اصلی غذایی در کودکان محسوب شود؛ چراکه «سوء‌تغذیه» را در کودکان از بین برده و بیماری‌ها را نیز از کودکان دور می‌کند. کله‌پاچه اگرچه غذایی سنگین و دیرهضم به‌شمار می‌آید؛ اما کلسترول آن برای قلب و مغز کودکان بسیار مفید و در آن‌ها بسیار سریع هضم می‌شود و اثرات بدی روی سلامتی آن‌ها به‌ جا نمی‌گذارد.

>> شهرآرا

*شما نظرتان چیست؟ آن را با ما و دیگران در میان بگذارید*
*با کلیک روی نماد RSS  و ذخیرۀ آن، جدیدترین مطالب ما را آسانتر دنبال کنید*

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چالش ایجاد شغل برای نخبگان

چالش ایجاد شغل برای نخبگان

مسائل مربوط به نخبگان از سال‌ها قبل مورد توجه من بود، به طوری که از سال ۱۳۸۰ به صورت جدی وارد این بحث شدم و دغدغه‌هایم را پیگیری کردم. علت اصلی‌اش هم این بود که در نمایشگاهی مطلع شدم از۱۵۰ دانش‌آموز المپیادی کشور، حدود ۹۰ نفرشان به خارج کشور مهاجرت کرده‌اند. این موضوع باعث شد تا من نظریه مهاجرت ژن‌ها را مطرح کنم و در مقاله‌ای به آن بپردازم.

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

دومین سفر خارجی رئیس‌جمهور همچون نخستین سفر برای حضور در اجلاسی بین‌المللی است که در یکی از کشورهای آسیای میانه برگزار می‌شود؛ اجلاس سران سازمان اکو در عشق‌آباد ترکمنستان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها