jamejamsara
سرا زندگی کد خبر: ۶۲۰۶۷۸ ۰۹ آذر ۱۳۹۲  |  ۱۲:۴۰

رئیس اتحادیه بارفروشان از تولید دوبرابری انار و پرتقال نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: طی هفته جاری هندوانه نو وارد بازار خواهد شد که در میدان به نرخ هزار تومان و خرده فروشی آن حدود ۱۵۰۰ تومان خواهد بود.

نرخ میوه‌های شب یلدا تعیین شد

مصطفی دارایی‌نژاد در مورد تأمین میوه شب یلدا اظهار داشت: میوه بیش از نیاز در بازار وجود دارد و هیچ مشکلی در زمینه تأمین آن نیست. یکی از مهم‌ترین میوه‌های شب یلدا هندوانه است که در حال حاضر قیمت آن در میدان بزرگ هرکیلو ۲۵۰ تومان است ولی طی دو الی سه روز آینده هندوانه نو وارد بازار می‌شود که قیمت آن سر زمین حدود کیلویی۸۰۰ تومان است و در میدان حدود هزار تومان به فروش می‌رسد ولی این هندوانه برای شب یلدا در خرده فروشی به قیمت ۱۵۰۰ تومان عرضه خواهد شد.
 وی در مورد انار که یکی از میوه‌های مرسوم در شب یلدا است، گفت: از نظر میزان انار در بازار باید بگویم حجم تولید این میوه دو برابر سال گذشته است که قیمت آن از ۲۰۰۰ تومان تا ۳۵۰۰ تومان است و احتمالا شب یلدا حدود ۱۰ درصد گران‌تر خواهد شد.
رئیس اتحادیه بارفروشان ادامه داد: در سال جاری میزان تولید میوه بالا بوده و هیچ مشکلی وجود ندارد، به نوعی که تولید پرتقال دو برابر سال گذشته بوده و به همین دلیل بین ۲۰ تا ۲۵ درصد زیر قیمت فروخته می‌شود و در مورد سیب درختی نیز به دلیل سرمازدگی که رخ داد حدود ۳۰ درصد کاهش یافته ولی با این حال، کمبودی در بازار وجود ندارد و برای شب عید نیز مشکلی برای تأمین سیب نیست. قیمت سیب در میدان ۲۰۰۰ تا ۳۵۰۰ تومان است.
>> تسنیم

*با کلیک روی نماد RSS  و ذخیرۀ آن، جدیدترین مطالب ما را آسانتر دنبال کنید*

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پرچم افراشته بر جنازه‌ها

پرچم افراشته بر جنازه‌ها

آسمان، خاکستری است. زمین، یک دشت وسیع است پر از خانه‌های مخروبه و خرابه‌های سیمان و بتون و آجری که روزی دیوارهای خانه‌هایی بودند.

مراکز درمانی در ICU

مراکز درمانی در ICU

در سراسر دنیا استانداردهای ایمنی مشخصی برای مراکز تجمعی گوناگون تعریف شده و در کشور ما نیز قانون معینی درباره لزوم رعایت استانداردهای ایمنی در تمام ساختمان‌هایی که بیش از 25 نفر از آن بهره‌برداری می‌کنند تصویب شده‌است که براساس این قانون همه این ساختمان‌ها ملزم به رعایت استانداردهای بین‌المللی ICS هستند.

واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

تحریم تسلیحاتی ایران همواره از ابتدای انقلاب از سوی آمریکا به‌صورت تحریم اولیه وجود داشته است، اما از سال 2007 این کشور تلاش کرد تا از طریق تحریم‌های سازمان ملل این تحریم‌ها را همه‌جانبه کند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر