jamejamsara
سرا پیشخوان سرا کد خبر: ۵۹۹۸۹۲ ۰۱ مهر ۱۳۹۲  |  ۱۱:۴۰

محققان بر این باورند که مواد خوراکی و غذاهای آلرژی‌زا باعث پریشانی و بیحوصلگی می‌شود و بعد از بیماریهای عفونی، آنچه مردم را بیمار می‌کند حساسیت است.

به گزارش جام جم سرا به نقل از روزنامه خراسان- حساسیت یکی از شایع‌ترین مشکلات بهداشتی است و برای آن علت‌های زیادی را برمی‌شمارند از جمله:

۱ -آلودگی هوا، آب و غذا
۲ -رژیم‌های غذایی محدود و تکراری
۳ -عجله در شروع رژیم غذایی کودکان
۴ -دستکاری ژنتیکی گیاهان و حیوانات
۵ -تصفیه غذا‌ها بویژه نان سفید، برنج سفید و شکر سفید و افزودن مواد شیمیایی به مواد خوراکی.

مواد خوراکی و غذاهای آلرژی‌زا باعث پریشانی و بی‌حوصلگی می‌شود. بسیاری از مردم بدون آنکه خود بدانند به مصرف مواد قندی معتاد می‌شوند. محققان معتقدند مصرف زیاد قند و چای نشانه اعتیاد و حساسیت پنهان غذایی رایج مردم است. عادت پذیری به انواع مواد غذایی و نوشابه‌ها یا مواد شیمیایی به گونه‌ای است که فرد هر روز بیش از روز قبل آن را مصرف می‌کند تا بتواند خود را سر پا نگاه دارد.
کسانی که به مصرف مواد قندی معتادند با مصرف مداوم آن می‌خواهند حالت تنش و نگرانی از کمبود مواد قندی را از بین ببرند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پاسخ ایران قطعی است

پاسخ ایران قطعی است

گرچه ترامپ و نتانیاهو سعی دارند در برهه حساس و سرنوشت‌ساز فعلی، قواعد منازعه و توازن قوا در منطقه را به سود اهداف خود بر‌هم بریزند، اما هوشیاری ایران و جبهه مقاومت اجازه چنین اقدامی را به آنها نمی‌دهد.

دولت تجدیدنظر کند

دولت تجدیدنظر کند

محسن فخری‌ زاده، مرد درجه‌ یک صنعت‌ هسته‌ای کشور بود که در گسترش آموزش و پژوهش در ایران و تشکیل هسته‌های علمی نقش اساسی بر عهده داشت.

تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

رژیم صهیونیستی از ابتدای تاسیس تا‌کنون یک هدف ثابت را در کنار مجموعه اهداف دیگر خود پیگیری می‌کند و آن حذف برخی افرادی است که ممکن است در دراز‌مدت برای اسرائیل به نحوی خطر‌آفرین باشند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر