jamejamsara
سرا پیشخوان سرا کد خبر: ۵۹۹۸۹۲ ۰۱ مهر ۱۳۹۲  |  ۱۱:۴۰

محققان بر این باورند که مواد خوراکی و غذاهای آلرژی‌زا باعث پریشانی و بیحوصلگی می‌شود و بعد از بیماریهای عفونی، آنچه مردم را بیمار می‌کند حساسیت است.

به گزارش جام جم سرا به نقل از روزنامه خراسان- حساسیت یکی از شایع‌ترین مشکلات بهداشتی است و برای آن علت‌های زیادی را برمی‌شمارند از جمله:

۱ -آلودگی هوا، آب و غذا
۲ -رژیم‌های غذایی محدود و تکراری
۳ -عجله در شروع رژیم غذایی کودکان
۴ -دستکاری ژنتیکی گیاهان و حیوانات
۵ -تصفیه غذا‌ها بویژه نان سفید، برنج سفید و شکر سفید و افزودن مواد شیمیایی به مواد خوراکی.

مواد خوراکی و غذاهای آلرژی‌زا باعث پریشانی و بی‌حوصلگی می‌شود. بسیاری از مردم بدون آنکه خود بدانند به مصرف مواد قندی معتاد می‌شوند. محققان معتقدند مصرف زیاد قند و چای نشانه اعتیاد و حساسیت پنهان غذایی رایج مردم است. عادت پذیری به انواع مواد غذایی و نوشابه‌ها یا مواد شیمیایی به گونه‌ای است که فرد هر روز بیش از روز قبل آن را مصرف می‌کند تا بتواند خود را سر پا نگاه دارد.
کسانی که به مصرف مواد قندی معتادند با مصرف مداوم آن می‌خواهند حالت تنش و نگرانی از کمبود مواد قندی را از بین ببرند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
الزامات اقناع افکار عمومی

الزامات اقناع افکار عمومی

رهبر عالیقدر انقلاب در دیدار با اعضای ستاد ملی مقابله با کرونا بر ضرورت اقناع افکار عمومی به منظور همراه‌سازی مردم در رعایت ضوابط و شیوه نامه‌های بهداشتی و دستورالعمل‌های صادره از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا تأکید کردند.

در نقد، اسیر هواهای نفسانی نشویم

در نقد، اسیر هواهای نفسانی نشویم

تخریب و انتقاد در تعریف ماهیت و معنا با هم متفاوت هستند. به عبارتی، راه نقد از تخریب جداست، چرا که نقدکردن ملزومات و شرایطی دارد که یک منتقد باید به علم و تخصص آن مجهز باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر