jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۵۸۶۵۰۲ ۱۷ مرداد ۱۳۹۲  |  ۱۱:۱۳

پزشکان به تازگی دریافته‌اند که افرادی که دچار دید منفی به چاقی خود هستند بد‌تر چاق می‌شوند.

 

افرادی که دچار اضافه‌وزن هستند در صورتی که دچار افسردگی ناشی از این مسئله شوند می‌توانند در معرض ریسک افزایش وزن به صورت شدید قرار بگیرند.
چاقی به عنوان یک مورد که سلامتی را به خطر می‌اندازد و موجبات بسیاری از بیماری‌ها می‌شود پدیده‌ای است که باید با آن مبارزه کرد اما ناراحتی از چاقی و به اصطلاح نادیده گرفتن آن می‌تواند بسیار زیانبار باشد.
بررسی‌ها نشان می‌دهند افراد چاق پس از مدتی به خاطر افسرد‌گی در صورتی که اراده لازم برای کم کردن وزن و یا ورزش کردن را نداشته باشند شروع به پرخوری بیشتر می‌کنند و همین طور ورزش نمی‌کنند چون گمان می‌کنند که دیگر هیچ عاملی نمی‌تواند باعث لاغری آن‌ها شود.
پزشکان به افراد چاق اطمینان خاطر می‌دهند که در هر سنی و زمانی می‌توانند به وزن متناسب و دلخواه خود برسند در صورتی که ورزش منظم داشته باشند و نیز رژیم غذایی استاندارد داشته باشند و مهم‌تر از همه روحیه خوب و اراده آهنین تا به نتیجه دلخواه خود دست یابند.
>> روزنامه مردم سالاری
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پرچم افراشته بر جنازه‌ها

پرچم افراشته بر جنازه‌ها

آسمان، خاکستری است. زمین، یک دشت وسیع است پر از خانه‌های مخروبه و خرابه‌های سیمان و بتون و آجری که روزی دیوارهای خانه‌هایی بودند.

مراکز درمانی در ICU

مراکز درمانی در ICU

در سراسر دنیا استانداردهای ایمنی مشخصی برای مراکز تجمعی گوناگون تعریف شده و در کشور ما نیز قانون معینی درباره لزوم رعایت استانداردهای ایمنی در تمام ساختمان‌هایی که بیش از 25 نفر از آن بهره‌برداری می‌کنند تصویب شده‌است که براساس این قانون همه این ساختمان‌ها ملزم به رعایت استانداردهای بین‌المللی ICS هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر