jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۴۴۵۶۳۵   ۲۳ آذر ۱۳۹۰  |  ۱۸:۰۴

در پایان داد و ستدهای امروز چهارشنبه در تالار بورس و اوراق بهادار تهران شاخص کل بورس 27 واحد افت کرد و به رقم 24 هزار و 590 واحد رسید.

در معاملات امروز شاخص صنعت 15 واحد پایین آمد و شاخص 50 شرکت فعالتر افت نامحسوس دو واحدی را تجربه کرد.

همچنین در حالی که شاخص بازار اول 35 واحد افت کرد، شاخص بازار دوم 74 واحد بالا رفت.

در معاملات روز چهارشنبه 23 آذرماه جاری 208 میلیون و سه هزار و 298 برگه سهم و حق تقدم به ارزش 443 میلیارد و 405 میلیون و 60 هزار ریال در 14 هزار و 442 نوبت معاملاتی داد و ستد شد.

نمادهای سایپا، ملی مس، فولاد مبارکه، بانک پارسیان، سرمایه گذاری سایپا، سرمایه گذاری غدیر، مپنا و ایران ترانسفو بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص ثبت کردند و در مقابل نمادهای ایران خودرو و بانک پاسارگاد با بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص از افت بیشتر آن جلوگیری کردند.

نمادهای پربیننده بازار امروز صدرا، سایپا، بانک ملت، مپنا، ملی مس، فولاد مبارکه، زامیاد، سرمایه گذاری سایپا، ایران ترانسفو و گروه بهمن بودند.

همچنین بیشترین حجم معاملات در نمادهای سرمایه گذاری بهمن، بانک پاسارگاد، فولاد امیر کبیر کاشان، صدرا، سرمایه گذاری سایپا، ایران خودرو، داروسازی کوثر، فولاد مبارکه، قند ثابت خراسان و سایپا ثبت شد.

صدرنشینی بازار امروز نیز با بیشترین رشد قیمت متعلق به نمادهای پشم شیشه ایران، صنایع خاک چینی ایران، کیمیدارو، کاشی و سرامیک سینا، قند نقش جهان، معدنی دماوند، چینی ایران، کاشی و سرامیک حافظ، معادن بافق و سرامیک صنعتی اردکان بود.

این در حالی بود که نمادهای حق تقدم سیمان سپاهان، تولید تجهیزات هپکو، قند هکمتان، کمباین سازی ایران، ایران تایر، ملی سرب و روی، سرمایه گذاری بهمن، ماشین سازی اراک، صدرا و صنایع آذرآب با بیشترین کاهش قیمت مواجه شد.

طولانی ترین صف های خرید بازار امروز نیز متعلق به نمادهای سرامیک صنعتی اردکان، صنایع خاک چینی ایران، کاشی و سرامیک سینا، چینی ایران، قند ثابت خراسان، کنتورسازی ایران، پتروشیمی اصفهان، باما، قند مرودشت و سرامیک صنعتی اردکان بود.

این در حالی بود که نمادهای بیمه دانا، گروه صنعتی ملی، سیمان دورود، بانک اقتصاد نوین، لیزینگ ایرانیان، کابل البرز، تهران شیمی، سیمان سپاهان، پست بانک ایران و لامپ پارس شهاب با طولانی ترین صف های فروش مواجه شدند. (ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

دولت یازدهم و دوازدهم تمام تمرکز خود را روی حوزه خارجی، دیپلماسی سیاسی و پیش‌بردن قرارداد برجام گذاشت که این امر نیز صرفا وعده‌ای بیش نبود، به‌طوری‌که در هشت سال گذشته شاهد آن بودیم که در وضعیت اقتصادی کشور، وضعیت اشتغال و معیشت مردم گشایشی به‌وجود نیامد و حتی سفره مردم نیز کوچک‌تر شد و در کنار کاهش ارزش پول ملی اغلب خانوارها قدرت خرید خود را از دست دادند.

عوامل کاهش نرخ ارز

عوامل کاهش نرخ ارز

سیزدهمین انتخابات ریاست‌ جمهوری به پایان رسید و در روز اعلام نتایج بازارهای طلا، سکه و ارز کاهش قیمت را تجربه کردند و بورس نیز در دو روز گذشته سبزپوش بود.

بورس و دولت سیزدهم

بورس و دولت سیزدهم

بازار سهام، بازار هوشمندی است که می‌تواند اتفاقات سیاسی را قبل از به وقوع پیوستن پیش‌بینی و بر اساس احتمالات به رخدادهای آن نظیر انتخابات واکنش نشان دهد.

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر بیشتر