jamejamsima
سیما عمومی کد خبر: ۱۹۵۸۶۰   ۳۰ مرداد ۱۳۸۷  |  ۰۹:۰۶

فیلم‌های «اولژان» و «ارواح» برای تلویزیون دوبله شد. در دوبله «اولژان» ایرج رضایی علاوه بر سرپرستی گویندگان به جای مردی فرانسوی به نام شارل سیمون نیز صحبت کرده است. او با اتومبیل خود به قزاقستان می‌آید، اما در مرز بنزین تمام می‌کند.

با این که رانندگان اتومبیل‌های دیگر حاضرند وی را به مقصد برسانند، او ترجیح می‌دهد پیاده به سفر خود در دشت ‌ها ادامه دهد. شب، نزدیک یک مرکز نفتی می‌خوابد، اما پلیس او را بازداشت می‌کند. هنگامی که می‌فهمند وی سوءنیت نداشته، آزادش می‌کنند. مدتی بعد او با زنی قزاق به نام اولژان آشنا می‌شود و ...

سهیلا گلستانی (اولژان)‌، علیرضا باشکندی، شهروز ملک‌آرایی، سعید مقدم‌منش، مظفر شمس کاظمی، حسین باقری و آبتین ممدوح نیز در دوبله این فیلم  ساخته فولکر شلندورف ‌ حضور داشته‌اند.

بازگشت به وطن با دستان خالی

در دوبله «ارواح» که با سرپرستی علیرضا باشکندی انجام گرفته، فریبا رمضان‌پور به جای زنی به نام آی‌چین صحبت کرده است. وی 25 هزار دلار می‌دهد تا به صورت قاچاق از چین به انگلستان برود. او می‌خواهد با کار در این کشور، زندگی خانواده‌اش را تامین کند. پس از رسیدن به انگلستان، او زندگی جدیدی را با 11 نفر از هموطنانش در 2  اتاق آغاز می‌کند. آنها در کارخانه‌ها کار می‌کنند، اما به دلیل کافی نبودن درآمد، کارهای دیگری هم انجام می‌دهند.
آی‌چین پس از حدود 5 سال بدون آن‌که درآمد قابل توجهی کسب کرده باشد به کشورش بازمی‌گردد.

آزیتا لاچینی، آزیتا یاراحمدی، نیلوفر حدادی، مژگان عظیمی، معصومه آقاجانی، صغری سادات هاشمی، شیلا آژیر، امیر حکیمی، ظفرگرایی، اکبر میرطاهری، تورج نصر، مجتبی فتح‌الهی، زانیار بهرامی، داوود باقری، اسفندیار مهرتاش و فرهاد شریفی گوینگان این فیلم هستند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
موج پنجم کرونا در راه است؟

موج پنجم کرونا در راه است؟

براساس مشاهدات میدانی می‌توان گفت موج چهارم کرونا در بسیاری از استان‌ها در حال فروکش است و این روزها از قله موج چهارم کرونا عبور کرده‌ایم.

رد پای آمریکا از کابل تا غزه

رد پای آمریکا از کابل تا غزه

خبر خیلی دردآور بود؛ انفجارهای تروریستی مدرسه دخترانه سیدالشهدای کابل. هنوز و در حالی که چند روز از انفجارها می‌گذرد، پایتخت جمهوری اسلامی افغانستان همچنان در سوگ است.

حقی که ناحق است

حقی که ناحق است

یکی دو هفته بود همه هشدار می‌دادند و حالا چند روز است همان‌ها دارند انتقاد می‌کنند که چه وضعش است! چرا این همه آدم می‌آیند برای انتخابات ریاست‌ جمهوری ثبت‌ نام می‌کنند؟ اینها کلی هزینه مادی و معنوی دارد و اصلا کجای دنیا برای انتخاب رئیس‌ جمهوری، طی پنج‌روز، 300نفر ثبت‌نام می‌کنند؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر