خاطرات کاغذی

101 سگ خالدار

خاطرات کاغذی

ببینید | پر طلا

شخصیت اصلی این کارتون، جوجه اردک زرد رنگی به نام «پرطلا»، (با نام اصلی آلفرد) بود که در هر قسمت با ماجراهایی روبرو می‌شد.
کد خبر: ۱۴۰۳۳۱۵
نویسنده مریم فلاح - گروه رسانه
تعداد بازدید : 50

«پر طلا» با موش کور هم خانه بود و جالب تر اینکه او را پدر خطاب قرار می داد! قضیه از این قرار بوده که مدتی بعد از تولد پرطلا، خانوادۀ او به علت تصادف با یک اتومبیل از بین رفته و چون طبیعتا این اردک کوچک برای زنده ماندن به سرپرست نیاز داشته! موش کوری که از دوستان خانوادگی پرطلا بوده، دلسوزانه سرپرستی او را قبول می‌کند.

موش‌کور در بیشتر قسمت‌ها حضوری فعال و البته پدرانه ای داشت و از شخصیت‌های کلیدی این مجموعه بود.البته که پر طلا هم برای او بچه عاقل و مهربانی بود. اگر خاطرتان باشد یک خانم اردک سیاه پوستی هم در بعضی داستان ها حضور داشته که او را با زیور آلات ساکنین سرزمین های آفریقایی می دیدیم !

مجموعه کارتونی «پر طلا»، (با نام لاتین :Alfred j.kwak) محصول مشترک کشورهای هلند، ژاپن، آلمان بود. این انیمیشن سال 1989 میلادی به کارگردانی «هرمان فان فین» توسط شرکت تله‌کیبل بنلوکس (.Telecable Benelux B.V) تولید و برای اولین بار سال 1989 پخش شد. تولید این مجموعه انیمیشن تا سال 1991 ادامه داشت.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۱ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها