با امضا تفاهم‌نامه همکاری شهرداری مشهد با شرکت ذوب‌آهن اصفهان محقق می‌شود

چرخ متروی مشهد روی ریل ملی

title
با امضاء تفاهم‌نامه همکاری مشترک با شرکت ذوب‌آهن اصفهان در حمایت از تولید ریل در ایران "ریل" ملی زیر چرخ خطوط مترو کلان‌شهر مشهد قرار خواهد گرفت.
کد خبر: ۱۳۸۶۸۶۱

خراسان رضوی - جام جم آنلاین - سید عبدالله ارجائی" شهردار مشهد دراین خصوص اگفت: یکی از نیازهای ضروری خطوط مترو تأمین "ریل"است که تاکنون از کشورهای اسپانیا، آلمان و برخی دیگر از کشورهای اروپایی خریداری می‌شد که این امر هزینه‌های زیادی را به دنبال داشت.وی اضافه کرد: با توجه به این موضوع شرکت ذوب‌آهن اصفهان حدود سه سال پیش مطالعات و تحقیقات برای تولید ریل در داخل کشور را برای خطوط مترو و قطار شهری آغاز کرد و خوشبختانه سال گذشته این مطالعات به نتیجه رسید و ذوب‌آهن اصفهان موفق به تولید ریل موردنیاز برای استفاده درمترو شد.
ارجائی تصریح کرد: اکنون شهرداری مشهد باهدف حمایت از تولید ملی و صرفه‌جویی در هزینه‌ها اقدام به عقد تفاهم‌نامه خرید ریل با شرکت ذوب‌آهن اصفهان کرده است، طبق این تفاهم‌نامه در گام اول ریل موردنیاز برای فاز اول خط سه مترو مشهد توسط ذوب‌آهن اصفهان تولید خواهد شد.
"ایرج رخصتی" مدیرعامل شرکت ذوب‌آهن اصفهان اظهار کرد: این شرکت استانداردهای جهانی موردنیاز برای تولید ریل مترو را دریافت کرده است و بر همین اساس ریل"ملی" به‌زودی و برای اولین بار زیر چرخ مترو مشهد قرار خواهد گرفت.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها