رونق بازار قاچاق حیات وحش در ایران چه معنایی دارد؟

لذت تماشای رنج

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان از دستگیری سرشبکه قاچاق مواد مخدر در جنوب شرق کشور معروف به "سلطان سفید" تبعه کشور افغانستان خبر داد.
کد خبر: ۱۳۷۷۷۰۸

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری تسنیم، سردار احمد طاهری اظهار داشت: با اقدامات اطلاعاتی پلیس مواد مخدر فراجا و پلیس مواد مخدر سیستان و بلوچستان سرشبکه توزیع قاچاق مواد مخدر همراه ۱۰ نفر از همدستانش در چندین باب منزل مسکونی در نقاط مختلف سطح شهرستان زاهدان دستگیر شدند و از متهمان چندین محموله انواع مواد مخدر صنعتی و نیمه صنعتی و هفت دستگاه خودرو و سلاح و مهمات جنگی کشف و توقیف شد.

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان افزود: نامبرده سرشبکه باند بین‌المللی قاچاق مواد مخدر با هویت و اسامی مختلف در حوزه شمال و مرکز استان سیستان و بلوچستان به همراه ده‌ها نفر رابط و همدست در زمینه مواد مخدر صنعتی به صورت گسترده فعالیت می‌کرد.

وی ادامه داد: طی بازجویی و تحقیقات صورت گرفته مشخص شد متهم اصلی حساب‌های مالی خود را در پوشش فروش لوازم یدکی خودرو‌های سنگین و نیمه سنگین و پارچه فروشی به نحوی که در هر یک از این مکان‌های تجاری که در خارج از استان بود چند دستگاه کارتخوان قرار داده و از آن طریق پول را به حساب خود منتقل می‌کرده در صورتی که نوعی پولشویی محسوب می‌شود و گردش مالی حساب‌های باند وی طی استعلام صورت گرفته در پنج ماه نخست سال جاری بالغ بر ۵۰۰ میلیارد تومان بوده است.

سردار طاهری خاطرنشان کرد: مقابله با قاچاقچیان مواد مخدر خط قرمز پلیس این استان بوده و انتظامی در مقابله با پدیده خانمانسوز قاچاق مواد افیونی عزم راسخ دارد. در این راستا از شهروندان درخواست داریم اخبار و اطلاعات خود را طی تماس با ۱۱۰ در اختیار پلیس قرار دهند.
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها