نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران:

حباب سکه همچنان بالاست

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۳۵ درصد معادل ۶ دلار و ۶۳ سنت افزایش به ۱۸۸۳ دلار و ۸۱ سنت رسید.
کد خبر: ۱۳۶۵۰۵۶

به‌گزارش جام جم آنلاین، به‌نظر می‌رسد طلا از روند نزولی هفته گذشته بیرون آمده و تا حدی تثبیت‌شده است. قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۳۵ درصد معادل ۶ دلار و ۶۳ سنت افزایش به ۱۸۸۳ دلار و ۸۱ سنت رسیده‌است.

بیشترین محرک بازار در این هفته اطلاعیه‌های فدرال رزرو آمریکا بوده که نه‌تن‌ها بازار طلا که تمام بازار‌های مالی را تحت تاثیر قرار داده‌است. فدرال‌رزرو آمریکا اعلام کرد بانک مرکزی این کشور نرخ بهره را ۰.۵۰ درصد افزایش می‌دهد و از ماه ژوئن ترازنامه ۹ تریلیون دلاری خود را پایین می‌آورد. این اطلاعیه‌ها مطابق با انتظارات سرمایه‌گذاران و تحلیلگران و در تلاش برای پایین آوردن تورم در آمریکاست که به بالاترین رقم طی چهل‌ساله گذشته رسیده‌است.

هر دوی این اقدامات سود خزانه‌داری آمریکا را بالاتر می‌برد که تاثیر بسیاری بر قیمت طلا خواهد داشت. قیمت طلا بعد از این اطلاعیه‌ها افزایش یافت. انتظار می‌رود با آغاز عکس‌العمل بازار‌های آسیا به این اقدامات فدرال‌رزرو آمریکا، روند افزایشی قیمت طلا ادامه یافته و دوباره به ۱۹۰۰ دلار بازگردد.

بالا گرفتن درگیری‌های ژئوپلیتیکی بین روسیه و اوکراین و اختلاف بین آمریکا و چین هم در قیمت طلا و بالا رفتن آن مؤثر بوده‌است.

کاهش ارزش دلار که به بالاترین رقم طی پنج‌ساله گذشته رسیده بود، خرید و سرمایه‌گذاری در طلا را برای دارندگان ارز‌های دیگر ارزان‌تر کرده‌است. اطلاعیه رییس فدرال‌رزرو آمریکا مبنی‌بر عدم افزایش بیشتر نرخ بهره باعث پایین آمدن شاخص دلار شد.

قیمت نقره در معاملات امروز ۰.۳۴ درصد کاهش داشت و به ۲۲ دلار و ۳۷ سنت رسید. پلاتین هم با ۲.۴۱ درصد کاهش ۹۶۲ دلار و ۲۴ سنت معامله می‌شود.
 
منبع: تسنیم
برچسب ها: طلا قیمت بازار
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها