jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۲۹۴۹۰۲   ۲۶ آذر ۱۳۹۹  |  ۰۷:۴۵

حوادث خراسان رضوی؛ سرقت

قرار حیرت انگیز دزدان با پلیس!

ماموران کلانتری بانوان مشهد، با به دست آوردن گوشی تلفن همراه یک مالخر فراری، دزدانی را به دام انداختند که یکی از آن‌ها قاچاقچی محکوم به حبس ابد بود!

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین از باشگاه خبرنگاران جوان، فرمانده انتظامی مشهد روز گذشته در گفت وگویی به تشریح عملیات نیرو‌های کلانتری بانوان مشهد پرداخت و اظهار کرد: چند روز قبل ماموران کلانتری بانوان به اطلاعاتی دست یافتند که نشان می‌داد فردی در منطقه قلعه ساختمان مشهد به طور گسترده‌ای در امر خرید و فروش اموال سرقتی فعالیت دارد.

قرار حیرت انگیز دزدان با پلیس!
سرهنگ عباس صارمی ساداتی افزود: بانوان پلیس با هماهنگی مقام قضایی و در یک عملیات ضربتی وارد پاتوق مالخر حرفه‌ای شدند و دو مرد و یک زن را در حالی دستگیر کردند که مالخر مذکور از پشت بام گریخت، اما گوشی تلفن همراه او در محل ماند! وی اضافه کرد: در بازرسی از این پاتوق، مقادیر زیادی لوازم سرقتی، کپسول‌های سی ان جی، زاپاس‌های انواع خودرو، باتری، گوشی، تبلت، دسته چک، ابزار و ... کشف شد. سرهنگ صارمی ساداتی تصریح کرد: در همین حال گوشی تلفن مالخر فراری زنگ خورد و ماموران به تماس پاسخ دادند. سارقان که فکر می‌کردند با همسر مالخر (زن دستگیر شده) سخن می‌گویند برای تحویل مقدار زیادی قطعات سرقتی خودرو قرار گذاشتند و اعلام کردند که در حال اوراق کردن خودرو‌های سرقتی هستند و تا ساعتی دیگر اموال را به پاتوق می‌آورند. ماموران کلانتری بانوان نیز پس از هماهنگی‌های قضایی و انتظامی منتظر سارقان بودند که آن‌ها با دو دستگاه خودروی پراید سرقتی به محل قرار آمدند و با پارک خودرو‌ها در سر کوچه، مقداری از قطعات خودرو مانند کامپیوتر، زاپاس و باتری را به دست گرفتند و وارد کمین گاه پلیس شدند.

هنوز سارقان با دیدن چند بانوی محجبه در پاتوق، گیج بودند که حلقه‌های قانون بر دستانشان گره خورد. مقام ارشد انتظامی مشهد خاطرنشان کرد: «محمد» متهم ۴۸ ساله که سوار بر خودروی سرقتی و برای فروش قطعات به مالخر، به محل آمده بود، در همان بازجویی‌های اولیه گفت: فکر نمی‌کردم توسط بانوان پلیس دستگیر شوم! سرهنگ عباس صارمی ساداتی افزود: بررسی‌های مقدماتی بیانگر آن بود که «محمد» (سارق دستگیر شده) به جرم حمل مواد مخدر به حبس ابد محکوم شده است و در زمان مرخصی از زندان دست به سرقت می‌زند! رئیس پلیس مشهد در پایان اظهار کرد: ماموران در حال انتقال لوازم و خودرو‌های سرقتی به مقر انتظامی بودند که فرد دیگری برای خرید لوازم سرقتی، با همان گوشی مالخر فراری تماس گرفت و او نیز در سر قرار به دام افتاد. به گفته این مقام انتظامی، تاکنون پنج مرد و یک زن که بین ۲۰ تا ۵۰ سال دارند در این پرونده دستگیر شده اند و تلاش برای دستگیری مالخر فراری و دیگر عوامل مرتبط با این باند گسترده سرقت همچنان ادامه دارد
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر