jamejamsara
سرا عمومی کد خبر: ۱۲۹۰۲۲۵   ۰۷ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۷:۴۲

علائم اضطراب در کودکان و نوجوانان شایع است ، بطوریکه 10 تا 20 درصد کودکان در سنین مدرسه علائم اضطراب را تجربه می کنند. حتی تعداد بیشتری از کودکان استرسی را تجربه می کنند که واجد شرایط اختلال اضطراب نیست. بنابراین چگونه می توانید به کاهش اضطراب و استرس کودک خود کمک کنید؟

title
  1.  کودک خود را تشویق کنید تا با ترس خود روبرو شود ، از آنها فرار نکند.

به گزارش جام جم آنلاین ، وقتی از موقعیت ها می ترسیم ، از آنها دوری می کنیم. با این حال ، اجتناب از موقعیت های تحریک کننده اضطراب ، اضطراب را حفظ می کند. در عوض ، اگر کودکی با ترس خود روبرو شود ، کودک می آموزد که با گذشت زمان ، اضطراب به طور طبیعی خود به خود کاهش می یابد. بدن نمی تواند برای مدت زمان طولانی مضطرب باشد ، بنابراین سیستمی در بدن وجود دارد که بدن را آرام می کند. اگر در وضعیت تحریک کننده اضطراب بمانید ، معمولاً در عرض 45-20 دقیقه اضطراب شما کاهش می یابد. (برای اطلاعات بیشتر در این باره ، به درسهایی از یک کودک نو پا و مواجهه با ترس بدون فشار دادن کودک خود به لبه مراجعه کنید.)

 

  1.  به فرزند خود بگویید که ناقص بودن اشکالی ندارد.

غالباً احساس می کنیم که موفقیت فرزندانمان در ورزش ، مدرسه و شرایط عملکرد ضروری است. اما گاهی اوقات فراموش می کنیم که بچه ها باید بچه باشند. اگر کلاس 85 خوب باشد ، اما به اندازه کافی خوب نیست ، مدرسه توسط نمرات هدایت می شود. این بدان معنا نیست که تلاش مهم نیست. مهم است که کودک خود را به کار سخت تشویق کنید اما به همان اندازه برای پذیرفتن و پذیرفتن اشتباهات و نقص های کودک مهم است. (بیشتر در این باره در چشمان گردباد بخوانید.)

 

  1.  بر نکات مثبت تمرکز کنید.

بسیاری از اوقات ، کودکان مضطرب و استرس می توانند در افکار منفی و انتقاد از خود گم شوند. آنها ممکن است به جای اینکه نیمه لیوان نیمه خالی باشد ، نگران وقایع آینده باشند. هرچه بیشتر بتوانید روی ویژگی های مثبت فرزندتان و جنبه های خوب یک موقعیت تمرکز کنید ، بیشتر به او یادآوری می کند که روی نکات مثبت تمرکز کند. (در مورد تمرکز بر نکات مثبت در آغوش گرفتن از بدترین موارد بیشتر بخوانید.)

کاهش اضطراب کودکان

  1.  فعالیت های آرامش بخشی را برنامه ریزی کنید.

بچه ها برای آرامش و بچه بودن به زمان نیاز دارند. متأسفانه ، گاهی اوقات حتی فعالیت های سرگرم کننده ، مانند ورزش ، می توانند بیش از سرگرمی ، به موفقیت منجر شوند. درعوض ، اطمینان از اینكه كودك شما صرفاً برای سرگرمی درگیر بازی است ، مهم است. این ممکن است شامل زمان بندی هر روز برای کودک شما برای بازی با اسباب بازی ها ، بازی کردن ، ورزش (بدون رقابت) باشد ، انجام یوگا ، نقاشی ، مهمانی چای ، بازی کردن یا فقط احمقانه باشد.

 

  1.  رفتار ، مراقبت از خود و تفکر مثبت را با رویکرد الگو قرار دهید.

فرزند شما همان کاری را انجام می دهد که شما انجام می دهید. بنابراین اگر از موقعیت های تحریک کننده اضطراب اجتناب کنید ، کودک نیز چنین خواهد شد. اگر با ترس خود روبرو شوید ، فرزندتان نیز چنین خواهد شد. اگر از خود مراقبت کنید و برای نیازهای خود زمان بندی کنید ، کودک یاد می گیرد که مراقبت از خود قسمت مهمی از زندگی است. اگر در موقعیت ها به دنبال نکات مثبت باشید ، فرزندتان نیز چنین خواهد شد. کودکان رفتارها را از تماشای والدین خود می آموزند. بنابراین وقتی به بهزیستی روانشناختی فرزند خود فکر می کنید ، به فکر خودتان نیز باشید.

 

  1.  به رفتارهای شجاعانه فرزندتان پاداش دهید.

اگر کودک شما با ترس خود روبرو است ، این کار را با ستایش ، در آغوش گرفتن یا حتی چیزی ملموس مانند یک برچسب یا یک خوراکی کوچک به او پاداش دهید. این رشوه نیست اگر قبل از اینكه فرزندتان در این شرایط قرار گیرد ، این را به عنوان یك انگیزه ایجاد كنید. اگر به رفتارهای خود پاداش دهید ، فرزند شما بیشتر اوقات درگیر آنها می شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تلاش آمریکا برای اجماع سیاسی علیه پرونده‌ هسته‌ای‌ ایران

تلاش آمریکا برای اجماع سیاسی علیه پرونده‌ هسته‌ای‌ ایران

خبرگزاری بلومبرگ خبر داده‌است مقامات آمریکایی پیش‌ نویس قطعنامه‌ای را تهیه کرده‌اند که هدف آن انتقاد از ایران به دلیل افزایش فعالیت‌های هسته‌ای است و از ایران می‌خواهد به طور کامل با بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی‌اتمی همکاری کند.

نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

حملات و ترورهای مرگبار در سراسر افغانستان به امری روزمره بدل شده‌است. هر کسی هم می‌تواند هدف باشد.

گفتگو

بیشتر
مدرسه خیابانی (+تصاویر)

گفت‌و گو با دکتر حسن گلچین‌ نژاد دزفولی، استاد دانشگاه و معلم باسابقه‌ای که به کودکان کار مهاجر در خیابان درس می‌دهد

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

مشهد؛ دهه شصت

گفت‌وگو با کارگردان، نویسنده و بازیگران سریال «نوروز رنگی» که ایام عید روی آنتن شبکه ۵ خواهد رفت

مشهد؛ دهه شصت

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر