jamejamsara
سرا زندگی کد خبر: ۱۲۸۹۸۸۱   ۰۷ آذر ۱۳۹۹  |  ۰۱:۵۱

برای رفع گرسنگی نباید همیشه از غذاهای سنگین و پرکالری استفاده کنید. مواد غذایی با فیبر بالا و کالری کم و چربی کم به رفع گرسنگی شما کمک می کنند.

به گزارش جام جم آنلاین از نمناک،  آیا وقتی سعی در کاهش وزن دارید، احساس گرسنه می کنید؟ بسیاری از افراد این احساس را تجربه می کنند اما اگر فیبر کافی در رژیم غذایی خود داشته باشند، می توانند گرسنگی را رفع کنند. غذاهای طبیعی و دانه ها منبع خوبی از فیبر هستند.

برخی از غذاهای حاوی فیبر، چربی و کالری بالایی دارند، پس اگر می خواهید گرسنگی را رفع و وزن کم کنید، از غذاهای طبیعی حاوی فیبر بالا، کم چرب و کم کالری استفاده کنید. در این بخش بهترین غذاها برای رفع گرسنگی را به شما معرفی می کنیم.
تربچه:

تربچه فیبر و کالری کمی دارد. در واقع 9 عدد تربچه حاوی 2تا 3 گرم فیبر و 20 کالری است. تربچه را به راحتی می توان در یخچال نگهداری کرد و به عنوان یک میان وعده سالم آن را در برنامه غذایی گنجاند.

نخود:

نخود یکی از بنشن های مغذی و غنی از فیبر است. نصف فنجان نخود حدود 140 کالری و تقریبا 6 گرم فیبر دارد.اگر طعم نخود را دوست دارید می توانید آن را به تنهایی بخورید و یا به سوپ و سالاد اضافه کنید.
گلابی:

گلابی گرسنگی را رفع و مقدار مورد نیاز فیبر را تامین می کند. یک گلابی کوچک فقط 85 کالری و 5 گرم فیبر دارد. گلابی تازه و رسیده را به عنوان میان وعده ای مغذی بخورید و یا یک دسر خوشمزه گلابی را امتحان کنید.

کرفس:

کرفس به عنوان یک ماده غذایی مفید کالری کمی دارد و منبع خوبی از فیبر رژیمی است، ساقه کرفس 6 کالری و یک گرم فیبر دارد.می توانید کرفس خرد شده را به املت سبزیجات، سالاد و سوپ اضافه کنید یا آب آن را گرفته و استفاده نمائید.
توت:

توت منبع عالی فیبر و دیگر مواد مغذی سالم است. هر فنجان توت 97 کالری و 8 گرم فیبر دارد، اگر به دنبال کاهش وزن هستید حتما توت را در رژیم غذایی خود بگنجانید.
لوبیا سفید:

لوبیا منبع غنی از فیبر است. یک فنجان لوبیا سفید 150 کالری و 6 گرم فیبردارد لوبیای سفید را می توان به سوپ، آش و سالاد اضافه کرد.

نخود سبز:

نخود سبز سرشار از فیبر است و به راحتی می توان آن را نگهداری کرد. نصف فنجان نخود فرنگی، 62 کالری و 4.4 گرم فیبر دارد. نخود را حتی زمانی که در دستورالعمل غذا نیازی به آن نیست به سالاد یا غذاهای دیگر اضافه کنید.نخود را به سالاد یا غذاهای دیگر اضافه کنید، حتی زمانی که در لیست مواد اولیه قرار ندارد.
اسفناج:

اسفناج مواد مغذی فراوانی دارد. یک فنجان اسفناج پخته شده حاوی حدود 65 کالری، 7 گرم فیبر و تقریبا 8 گرم پروتئین است.
گل کلم:

یکی از راه های آسان و ارزان برای استفاده از فیبر گنجاندن گل کلم در رژیم غذایی است. گل کلم 2.5 گرم فیبر، 2 گرم پروتئین و تنها حدود 25 کالری دارد.

کلم بروکلی:

کلم بروکلی برای کاهش وزن مفید است و یک فنجان بروکلی 31 کالری، 2.4 گرم فیبر و 2.5 گرم پروتئین دارد اگر طعم بروکلی را دوست ندارید، آن را به سوپ اضافه یا آن را با لیمو مخلوط کنید.
سیب زمینی پخته:

سیب زمینی سرشار از نشاسته، ویتامین ث و چندین ماده مغذی مفید دیگر است. مطالعات نشان می دهد شاخص سیری سیب زمینی پخته 323 و سرخ شده 116 است.
تخم مرغ:

تخم مرغ منبع عالی پروتئین، ویتامین ها و مواد معدنی است که تاثیر مفیدی بر رفع گرسنگی دارد.

آجیل:

آجیل سرشار از چربی های اشباع نشده و چربی های مفید است. چربی های اشباع نشده مزایای بسیاری دارند و با چربی های اشباع شده که در بسیاری از غذاهای یافت می شوند متفاوت هستند.

آجیل کالری زیادی دارد و به احساس سیری کمک می کند. بنابراین وقتی آجیل در رژیم غذایی گنجانده شود، وزن و یا چربی بدن را افزایش نمی دهد.مصرف آجیل بدون آنکه باعث افزایش وزن شود به عنوان یک میان وعده به رفع گرسنگی کمک می کند.
گواوا:

گواوا میوه استوایی و حاوی 45 کالری و 5 گرم فیبر است. این میوه را می توانید خام بخورید یا به رژیم غذایی اضافه کنید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شرط اول رفع تحریم‌ها

شرط اول رفع تحریم‌ها

درباره برجام و چگونگی مواجهه با آن راهکارهای مختلفی در نظر گرفته شده اما نکته اصلی این است که مجلس شورای اسلامی قانونی را تحت عنوان اقدام راهبردی برای رفع تحریم‌ها به تصویب رساند و از سوی شورای نگهبان هم مورد تایید قرار گرفته است و نوع مواجهه ما با برجام باید دقیقا منطبق با مفاد قانون تصویب شده از سوی مجلس باشد.

کف مطالبات ایران

کف مطالبات ایران

آمریکا برای بازگشت به برجام باید تمام تحریم‌ها علیه ایران را لغو کند چرا که بدون لغو تحریم‌ها بازگشت معنایی ندارد، همان‌طور که رهبری تاکید داشتند ابتدا همه تحریم‌ها لغو شده و پس از آن باید خواستار بازگشت به برجام باشند.

خود را شیفته مذاکره نشان ندهیم

خود را شیفته مذاکره نشان ندهیم

تجربه گذشته نشان داده هرگاه جمهوری‌ اسلامی ایران در مقابل آمریکا دچار ضعف و تردید شده آنها به بدترین شکل علیه ایران رفتار کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر