jamejamsara
سرا خانواده کد خبر: ۱۲۸۷۱۶۷   ۲۵ آبان ۱۳۹۹  |  ۱۵:۱۸

عشق اجباری چه پیامد های دارد

ویژگی های ازدواج اجباری

معمولا افراد به علت فشار خانواده و یا از روی تنهایی و ناامیدی به ازدواج اجباری روی می آورند که زندگی مشترکشان بدون عشق آغاز می شود و باعث سرخوردگی همسر می شود.

نشانه های عشق اجباری همسر

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از نمناک ، یک ازدواج گاهی ممکن است دارای فراز و نشیب زیادی باشد و بعد یک شروع رویایی در ادامه به شکست منجر شود . دلایل زیادی وجود دارد که یک زندگی پایان تلخی پیدا می کند ، یکی از این دلایل عشق اجباری است.

عشق اجباری

شاید شما هم جزو کسانی باشید که به تازگی رفتار همسرتان تغییر یافته و شما از این رفتار گله مندید پس بهتر ست همراه شوید و نشانه های عشق اجباری را بیشتر بشناسید.

 

عشق اجباری چگونه عشقی است؟

شاید شنیدن کلمه عشق اجباری خنده دار و احمقانه باشد اما گاهی پیش می آید که به اجبار عاشق کسی می شویم به این دلیل که او عالی است و اخلاق او مورد پسند همه است اما ما به مرور زمان در این رابطه ناامید می شویم و سرانجام این زندگی تلخی است و این نوع زندگی در دراز مدت می تواند به هر دو طرف آسیب برساند. در ادامه 7 نشانه ای که ممکن است بفهمید همسر شما به اجبار وارد رابطه با شما شده است را برای تان عنوان می کنیم.

نشانه هایی رایج و بارز از عشق اجباری در زندگی مشترک

نادیده گرفتن، ساده ترین و مشخص ترین نشانه عشق اجباری

برخی اوقات با اینکه شما باور دارید که او مرد رویاهایتان است، پیام هایی درهم و گیج کننده به شما منتقل می کند و شما را وادار به حدس و گمان راجع به احساسات خود می کند ویا تلفن های شما را جواب نمی دهد ، ایمیل ها و پیام هایتان را به موقع پاسخ نمی دهد و در این مواقع شما شروع به بهانه جویی و ایراد گرفتن از او به خاطر رفتار نامشخص اش می کنید.

عشق اجباری و نادیده گرفته شدن توسط همسر

شما شروع کننده روابط عاطفی هستید

اگر در همه مواقع عاطفی این شما بوده اید که برای یک رابطه ای پیش قدم شده اید واولین بار شما جملات عاشقانه مثل دوستت دارم و... را آغاز کرده اید و پیشنهاد ازدواج داده اید ، بدانید این رابطه می تواند خیلی راحت پایان پذیرد.

ویژگی های ازدواج اجباری

عشق اجباری به چه علت رخ می دهد؟

از سر ناامیدی و تنهایی وارد رابطه با شما شده است

برخی از افراد به این علت که از تنهایی گریزانند ، وارد یک رابطه می شوند و خود را یک عاشق نشان می دهند و ترجیح می دهند به جای تنها ماندن عاشق شوند! اگر همسر شما نیز به این علت عاشق شما شده است بهتر است بدانید ، بنای زندگیتان سست است.

از شما مهلت های پی در پی می خواهد

یکی از نشانه هایی که می توانید از روی آن بفهمید که همسرتان به اجبار با شما رابطه دارد این است که او چندین بار از شما مهلت می خواهد زیرا شکستن قلبتان برایش مشکل است ولی در عین حال نیز نمی تواند تا آخر با شما باشد و قطع ارتباط با شما برای او آرامش به همراه آورد.

از بحث ها فرار می کند

در زندگی مشترک همه افراد مشکلاتی وجود دارد که می توانیم این مشکلات را با بحث و گفتگو حل کنیم. اگر همسرتان با شما وارد بحث نمی شود و همیشه از بحث کردن با شما فرار می کند باید بدانید برای او پایداری زندگی مشترکتان ارزشی ندارد و هدف او نیست .

عشق اجباری همسران چگونه خود را نشان می دهد؟

عشق اجباری چه علائمی دارد؟

غیر معمولی عاطفی است

بعد عاطفی در برخی از مردان قوی تر است به این مفهموم که امکان تغییر در آنها در دوران دوستی قبل از ازدواج و زندگی زناشویی بیشتر است.

برای دوست داشتن شما شرط می گذارد

یکی دیگر از نشانه های عشق اجباری این است که همسرتان تلاش می کند تا چیزهای معمولی را در شما تغییر دهد و یا نمی تواند در مواقع بحرانی شما را آرام کند و برای دوست داشتن شما شرط می گذارد.

سخن آخر :

این نشانه ها ،از نشانه های عشق اجباری هستند بنابراین اگر این علائم را در همسر خود مشاهده کردید، فورا تصمیم به جدایی نگیرید و با او صحبت کنید تا بتوانید رابطه اتان را مستحکم کنید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چالش ایجاد شغل برای نخبگان

چالش ایجاد شغل برای نخبگان

مسائل مربوط به نخبگان از سال‌ها قبل مورد توجه من بود، به طوری که از سال ۱۳۸۰ به صورت جدی وارد این بحث شدم و دغدغه‌هایم را پیگیری کردم. علت اصلی‌اش هم این بود که در نمایشگاهی مطلع شدم از۱۵۰ دانش‌آموز المپیادی کشور، حدود ۹۰ نفرشان به خارج کشور مهاجرت کرده‌اند. این موضوع باعث شد تا من نظریه مهاجرت ژن‌ها را مطرح کنم و در مقاله‌ای به آن بپردازم.

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

دومین سفر خارجی رئیس‌جمهور همچون نخستین سفر برای حضور در اجلاسی بین‌المللی است که در یکی از کشورهای آسیای میانه برگزار می‌شود؛ اجلاس سران سازمان اکو در عشق‌آباد ترکمنستان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها