jamejamclick
کلیک ابزارهای هوشمند کد خبر: ۱۲۷۴۲۷۵ ۰۲ شهريور ۱۳۹۹  |  ۱۲:۱۰

برخی واردکنندگان نیز در عرض یک هفته سود هنگفت کردند، ما به نیروهای دادستانی، اطلاعاتی و قضائی اعلام کردیم که آیا گوشی‌هایی که سال 98 با ارز 12 هزار تومانی وارد شده آیا با همان نرخ ارز بین کسبه و فروشندگان توزیع شده است؟

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از مهر، ابراهیم درستی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، درباره اخباری مبنی بر ترخیص گوشی‌های معطل در گمرک و تاثیر آن بر تغییر نرخ گوشی تلفن همراه اظهار داشت: ما در حال حاضر ماهانه 700 هزار گوشی در کشور نیاز داریم، حتی در برخی زمان‌ها در هر ماه بین 500 هزار تا یک میلیون گوشی نیاز داشتیم، این رقم در بعضی فصول مثل تابستان بیشتر هم می‌شود، اما در هر حال واردات انبوه روی قیمت گوشی بی‌تاثیر نیست.

وی افزود: قیمت گوشی تلفن همراه به نرخ دلار و ارز وابسته است، چون وارداتی است، ضمن اینکه اکنون قدرت خرید هم کم شده و اگر گوشی به میزان لازم تامین شود و شرکت‌های واردکننده با نرخ مناسب گوشی را تامین کنند، این کالا قیمت اصلی خود را پیدا می‌کند.

رئیس اتحادیه فروشندگان دستگاه‌های صوتی، تصویری، گوشی همراه و لوازم جانبی در ادامه با اشاره تاثیر برخی اخبار اشتباه بر قیمت‌ها گفت: به خاطر اطلاع‌رسانی اشتباه انجمن واردکنندگان تلفن همراه در زمینه ممنوعیت واردات تلفن بالای 300 یورو، غیر از گوشی‌های بالای 300 یورو روی قیمت گوشی‌های پایین‌تر از این هم اثر گذاشت، البته با پیگیری‌های انجام شده مدیریت شد.

وی با بیان اینکه مغازه‌دار دنبال سود عادلانه است، تصریح کرد: برخی واردکنندگان نیز در عرض یک هفته سود هنگفت کردند، ما به نیروهای دادستانی، اطلاعاتی و قضائی اعلام کردیم که آیا گوشی‌هایی که سال 98 با ارز 12 هزار تومانی وارد شده آیا با همان نرخ ارز بین کسبه و فروشندگان توزیع شده است؟ اکنون این موضوع رصد می‌شود و امیدوارم هرچه بازار جلوتر رفته و ثبات قیمت دلار داشته باشیم، قیمت گوشی نیز به نرخ اولیه بر می‌گردد. مثلا گوشی 30 میلیون تومانی به 60 میلیون تومان هم رسید، اما امروز به نرخ 35 میلیون بازگشته است، بنابراین هرچه جلو برویم به قیمت اولیه باز می‌گردیم.

درستی تاکید کرد: در هر حال بپذیریم که در تحریم هستیم و مشکلات این چنینی خواهیم داشت، اما نباید تصور کنیم در آینده با کمبود روبرو می‌شویم، کالا بر مبنای عرضه و تقاضا تامین می‌شود، امروز تلفن همراه کالای لوکس نیست، یک کالا در سبد خانوار است و هر کس بر مبنای هزینه‌ای که در این سبد دارد، قیمت گوشی خود را نیز انتخاب می‌کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

مهارت تحکیم بنیان خانواده پس از فرزندآوری

ازدواج پیش از داشتن فرزند، قراردادی است برای آماده ساختن آسایش جسمانی و روانی متقابل، ولی پس از بچه دار شدن معنی حقیقی خود را به دست می آورد. خانواده همیشه در بین تمامی جوامع بشری به عنوان اساسی‌ترین نهاد اجتماعی، منشاء فرهنگ‌ها، تمدن ها و تاریخ بشر بوده است. توجه به خانواده و حمایت و هدایت آن به جایگاه واقعی و متعالی‌ خود، همواره سبب اصلاح خانواده انسانی و غفلت از آن موجب دور شدن بشر از حیات حقیقی و سقوط به ورطه هلاکت و ضلالت بوده است. 

سختی‌های موج سوم کرونا

سختی‌های موج سوم کرونا

چند روزی است اوضاع بیمارستان مسیح‌دانشوری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرجع کرونا در ایران نگران‌کننده شده و روزانه حدود 200بیمار به اورژانس کرونای این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر