کارشناس ارشد گیاهان دارویی از عرق اسطوخودوس به عنوان یک نوشیدنی آرامش بخش یاد کرد.
کد خبر: ۱۲۴۳۸۴۷
بفرمایید یک نوشیدنی آرامش بخش

به گزارش جام جم آنلاین از باشگاه خبرنگاران جوان، هانیه ناصری با اشاره به طبع گرم و خشک گیاه اسطوخودوس، گفت: نام دیگر این گیاه «لاوندر» است و به یکی از گیاهان «هزار و یک درمان» مشهور است.

وی در تشریح خواص عرق این گیاه گفت: عرق اسطوخودوس برای رفـع اضطـراب و استرس مفید بوده و باعث تقویت مغز و اعصاب شده و نوعی آرامش بخش محسوب می‌شود.

ناصری تصریح کرد: همچنین این نوشیدنی علاجی موثر برای ضعف اعصاب است و در درمان افرادی که دچار تیک عصبی هستند، بسیار کاربرد دارد.

این کارشناس ارشد گیاهان دارویی با اشاره به خواب‌آور بودن عرق اسطوخودوس، گفت: در همین راستا مصرف عرق این گیاه برای کسانی که مشکل تداخلات خواب دارند، بسیار مفید است.

ناصری همچنین به تاثیر مثبت عرق اسطوخودوس در رفع مشکـلات ذهنـی و احسـاسی و پارکینسـون اشاره کرد وافزود: همچنین این نوشیدنی صفرابر و برطرف کننده بیماری‌های کبدی است.

این کارشناس ارشد گیاهان دارویی از عرق اسطوخودوس به عنوان تمیزکننده خون بدن یاد کرد و افزود: مصرف این نوشیدنی برای رفع ترشحات روزانه زنان کاربرد دارد.

وی افزود: همچنین مصرف این عرق برای رفع تپش قلب، تقویت حافظه و رفع فراموشی، تقویت عمومی بدن، کاهش درد در سردرد‌های میگرنی، بازکردن گرفتگی‌های عروق بدن و رفع بیماری‌های مجاری و ادرار بسیار مفید است.

ناصری خاطرنشان کرد: عرق اسطوخودوس همچنین برطرف‌کننده بیماری‌های سینه و سرفه است، بویژه اگر همراه با عناب مصرف شود.

ناصری عرق اسطوخودوس را مقوی معده دانست و افزود: از این نوشیدنی برای پایین‌آوردن تب و نیز به عنوان درمان مکمل در بیماری‌های رماتیسم و آرتروز استفاده می‌شود.

این کارشناس ارشد گیاهان دارویی خاطرنشان کرد: برای تاثیرات بهتر عرق اسطوخودوس بهتر است یک فنجان از این عرق به همراه یک قاشق چایخوری عسل بصورت ترکیبی مصرف شود.

ناصری هشدار داد: مصرف عرق این گیاه برای بیماران دیابتی، زنان باردار و شیرده ممنوع است.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها