jamejamsima
سیما رادیو کد خبر: ۱۰۷۵۱۷۳ ۲۹ شهريور ۱۳۹۶  |  ۱۴:۲۴

پنجاهمین برنامه «فکرانه» این هفته 31 شهریور از آنتن رادیو فرهنگ پخش می شود.

فکرانه یکساله شد

به گزارش جام جم آنلاین از شبکه رادیویی فرهنگ، تهیه کننده برنامه «فکرانه» با اعلام این خبر گفت: فکرانه که تقریبا به مدت یکسال است که جمعه ها ساعت 15:15 از آنتن رادیو فرهنگ پخش می شود، این جمعه در پنجاهمین برنامه خود قصد دارد به مرور برنامه های گذشته بپردازد.

وی با اشاره به ساختار برنامه، افزود: در هر برنامه ۳ یا ۴ نوجوان دعوت می شوند و قسمت های مختلف آن را اجرا می کنند در حقیقت «فکرانه» اولین برنامه ای است که کودکان خود اجرای برنامه را بر عهد دارند.

رکسانا حمیدی شنیدن موسیقی و ابراز نظر در مورد آن، آشنایی با آثار نقاشان بزرگ جهان، آشنایی با شیوه استفاده از فرهنگ لغات و شنیدن قصه و ابراز نظر بچه ها درباره قصه و تحلیل آن، پخش شنیدن افکت های صوتی، پخش داستان پردازی، بحث آزاد در مورد موضوعاتی همچون (محیط زیست، تغذیه، آشنایی با شهرها و...) را از بخش های این برنامه دانست و گفت: در یکسال گذشته ما موفق شدیم به تجربیات خوبی دست پیدا کنیم و شیوه دیگری برای برنامه سازی برا ی کودکان پیش بگیریم و در این تجربیات کودکان را به صورت بداهه با هنر و مباحث فرهنگی مواجه سازیم تا درباره آنها فکر کنند و نظر بدهند به طوری که کودکان در این برنامه به مثابه افراد بزرگسال در مورد مسائل پیرامونی خود صحبت هایی را مطرح می کردند که نشان می دهد آنها در مورد مسائل روزمره و پیرامون خود بسیار دقیق هستند و با هوشیاری حرفهایی را می زنند که اگر فرد بزرگسالی شنونده آنها باشد به تحسین آنها می پردازد.

تهیه کننده برنامه فکرانه ادامه داد: هرچه برنامه برای کودکان تهیه می شود یا برای خواب آنهاست یا با هدف سرگرمی ساخته می شود اما ما سعی کردیم آن ذهن هوشیار و بیدار کودکان را نشان دهیم و نظر آنها را در مواجهه با مسائلی مثل آپارتمان نشینی یا کتابخوانی جویا شویم. اگرچه این برنامه با سختی های بسیاری برای تولید مواجه است اما ضرورت این موضوع و نبود برنامه های مشابه تعهد ما را برای ادامه راه بیشتر می کند بخصوص خستگی و فشار کاری که بر عهده تهیه کننده و هماهنگی برنامه خانم سهیلا رضایی است که جا دارد در اینجا از زحمات بیدریغ ایشان تشکر کرد و از همراهی و حمایت مدیر گروه آقای رجب سلمانی و مدیر شبکه آقای رحمانی نیز تشکر می کنیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر