ادامه کاهش دما تا اواسط هفته آینده

ایران سفید پوش می شود

کارشناس هواشناسی گفت: اکثر مناطق کشور با کاهش دما روبروست و این کاهش دما تا اواسط هفته آینده ادامه خواهد داشت.
کد خبر: ۹۷۹۲۵۶
ایران سفید پوش می شود

به گزارش جام جم آنلاین از میزان، محمد اصغری با بیان اینکه موجی که از چند روز قبل به آن اشاره شد شب گذشته از شمال غرب به ایران نفوذ کرده است، گفت: اوج شرایط ناپایدار به شکل بارش برف و باران تا این لحظه در مشکین شهر، خلخال، اردبیل، انزلی، رشت، سقز، اسلام آباد غرب، اردبیل، سقز، سرعین، نیل و بانه ظاهر شده است.

وی همچنین به بارش برف و باران در شهرستان های دیگر از جمله ماهنشان، زنجان، مهاباد، کنگاور، قروه، بروجرد فارسان، تویسرکان و کیاشهر و زرینه نیز اشاره کرد و گفت: شدت بارندگی امروز روی آذربایجان شرقی و غربی کردستان، گیلان، مازنداران، کرمانشاه، اردبیل، زنجان، چهار محال و بختیاری، لرستان وشمال خوزستان درحد هشدار خواهد بود و هموطنان درصورت سفر به این مناطق حتما مجهز باشند.

وی با بیان اینکه اوج بارش ها در نیمه غربی کشور آغاز شده است، افزود: این بارش ها همچنین از قزوین آغاز و بتدریج نیز در تهران هم شروع می شود.

اصغری گفت: این بارش ها در استان های البرز، اصفهان، لرستان، مرکزی، کهکیلویه و بویراحمد نیز پیش بینی می شود.

وی افزود: هسته بارندگی ها در شمال غرب کشور مناطقی نظیر بانه ،مریوان ،پیران وشهر بوکان تشکیل خواهدشد.

اصغری همچنین به بارش ها در دامنه های مرکزی زاگرس، ارتفاعات کوهرنگ، کهکیلویه و بویراحمد، کوهرنگ و دنا اشاره کرد و گفت: در سواحل شمالی کشور نظیر آستارا، انزلی، رشت و لاهیجان نیز شاهد بارش خواهیم بود.

وی ادامه داد: اگرچه درنیمه غربی کشور ضخامت ابرها کاسته می شود ولی باتوجه به ریزش هوای سرد اوج بارندگی از فردا در سواحل را خواهیم داشت

کارشناس هواشناسی گفت: بارش ها در سواحل از جمعه شب به بعد با شدت بیشتر آغاز می شود و از سمت اردبیل، گیلان و مازندان اغاز می شود.

وی گفت: در شمال شرق کشور نیر بارش خواهیم داشت.

اصغری افزود: پدیده مشترک در اکثر مناطق کشور کاهش دماست و این کاهش تا اواسط هفته اینده ادامه دارد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها