استانها - عمومی - جدیدترین اخبار ایران و جهان | پایگاه خبری جام جم

عمومی
گردهمایی بزرگ «دختران ماه» در حرم مطهر رضوی

به همت مرکز امور بانوان و خانواده بنیاد کرامت رضوی برگزار شد؛

گردهمایی بزرگ «دختران ماه» در حرم مطهر رضوی

۰۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۶:۰۴

به همت مرکز امور بانوان و خانواده بنیاد کرامت رضوی، اجتماع پرشور و با نشاط «دختران ماه» با حضور ۴۲۵ دانش آموز مشهدی همزمان با جشن تکلیف ۲۰ هزار دختر در سراسر کشور برگزار شد. 

یک کیف پر از لبخند تقدیم نونهالان بندر امام خمینی(ره)

اجرای پروژه های عام المنفعه شرکت پتروشیمی مارون در جهت ارتقاء خدمات اجتماعی

یک کیف پر از لبخند تقدیم نونهالان بندر امام خمینی(ره)

۰۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۶

در راستای ایفای مسئولیت های اجتماعی و کمک به رفع محرومیت از مناطق مختلف خوزستان، شرکت پتروشیمی مارون با تکمیل و تجهیز مرکز آموزشی و پیش دبستانی نیکان بندر امام خمینی(ره) لبخند شادی را بر لب های ۵۰ نونهال این شهرستان نشاند.

احیای مصوبه سفر استانی مقام معظم رهبری به همدان

موج امید و شادی در میان همدانی ها با سرمایه گذاری هدلینگ مارون

احیای مصوبه سفر استانی مقام معظم رهبری به همدان

۳۰ دی ۱۴۰۲ - ۱۶:۴۹

با سرمایه گذاری هوشمندانه هلدینگ مارون مصوبه سفر استانی مقام معظم رهبری به همدان احیا شده و موجی از امید و رضایت در میان ساکنان این استان به وجود آمد.

معرفی شهرداری‌ها به سازمان برنامه و بودجه و بانک مرکزی جهت انتشار اوراق مشارکت سال ۱۴۰۲

معرفی شهرداری‌ها به سازمان برنامه و بودجه و بانک مرکزی جهت انتشار اوراق مشارکت سال ۱۴۰۲

۲۶ دی ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۷

سرپرست دفتر امور اقتصادی، سرمایه‌گذاری و خدمات مالی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، از معرفی ۱۷ شهرداری برای انتشار اوراق مشارکت سال ۱۴۰۲ توسط وزیر کشور به سازمان برنامه و بودجه و بانک مرکزی خبر داد.

خدمات گسترده آستان قدس در عرصه اجتماعی

مدیر عامل بنیاد کرامت رضوی تشریح کرد:

خدمات گسترده آستان قدس در عرصه اجتماعی

۲۶ دی ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۲

مدیر عامل بنیاد کرامت رضوی با اشاره به این که آستان قدس رضوی سیاست و برنامه مدونی در حوزه ارائه خدمات اجتماعی دارد اظهار کرد: طی تعامل بسیار مثبتی که در دوره جدید مدیریت این آستان با دیگر نهادهای حمایتی همچون سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی(ره)، شکل گرفته، مددجویان و محرومان بسیاری از این حمایت ها بهره مند شده اند.

سهم شیلات در سبد امنیت غذایی

سهم شیلات در سبد امنیت غذایی

۰۵ دی ۱۴۰۲ - ۰۹:۵۹

آبزی پروری و شیلات ازجمله موضوعات مهم درکشور به‌شمار می‌آید که ظرفیت‌های بسیاری دردل خود دارد. بااین حال نمی‌توان منکر موانع موجود برسرراه توسعه این صنعت شد.موانعی که مشکلات‌زیادی برای رسیدن‌وتحقق امنیت‌غذایی به وجود آورده‌اند.

سایه سنگین کم‌ آبی

سایه سنگین کم‌ آبی

۰۳ دی ۱۴۰۲ - ۰۹:۳۴

پاییز خشک و بی باران به انتها رسید و حالا ایران مانده و منابع محدود آبی و بی‌برنامگی‌ها در مدیریت منابع موجود. در حال حاضر بارندگی‌ها در ایران تقریبا یک‌چهارم متوسط جهانی است و وجود خشکسالی‌های مکرر در استان‌ها و عدم استفاده صحیح از منابع آبی در بخش‌های کشاورزی و صنعت، از دلایل بروز بحران کم‌آبی در این سرزمین است.

احیای اراضی از آبخیز تا جالیز

احیای اراضی از آبخیز تا جالیز

۳۰ آذر ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۴

در شرایطی اجرای طرح‌ بزرگ «از آبخیز تا جالیز» با هدف بازسازی و نوسازی قنوات، افزایش بهره‌وری در پایاب با رویکرد توسعه کشت در محیط‌های کنترل‌شده گلخانه‌ای و حفظ و مدیریت منابع آبی در دستور قرار گرفته که امروز ایران درگیر تنش‌ آبی شدید شده و مشکلات کم‌آبی، بسیاری از باغداران و کشاورزان را در استان‌های مختلف در تنگنا و سختی قرار داده است.براساس این طرح ۱۹میلیون هکتار ازاراضی کشور زیر پوشش قرار خواهد گرفت و هم‌اکنون در استان‌های خراسان‌جنوبی، همدان وکهگیلویه وبویراحمد به اجرا درآمده است.

تاج صنعت سبز کشور بر سر مارون

در بیست و چهارمین همایش ملی واحدهای صنعتی و خدماتی سبز کشور صورت گرفت

تاج صنعت سبز کشور بر سر مارون

۲۹ آذر ۱۴۰۲ - ۱۵:۰۹

در بیست و چهارمین همایش ملی واحدهای صنعتی و خدماتی سبز کشور، پتروشیمی مارون به دلیل عملکرد کم نظیر و به عنوان یکی از شرکتهای پیشرو در حفاظت و صیانت از محیط زیست، برای چهارمین سال متوالی موفق به دریافت تندیس صنعت سبز از سوی سازمان حفاظت محیط زیست شد.

تخلف در صدور اسناد برای زمین های کشاورزی ناجی آباد

چرا مسیر انتقال زمین های اصلاحات اراضی کاشان درست پیش نرفت؟

تخلف در صدور اسناد برای زمین های کشاورزی ناجی آباد

۲۹ آذر ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۴

در چند دهه اخیر در بخشی از کاشان یعنی پلاک 15 ناجی آباد که جزو زمین های اصلاحات اراضی بوده، مسئولیت صدور سندها به جهاد کشاورزی سپرده شده است. اما بعد از گذشت مدتی این روند دچار مشکلاتی شد که علت آن ورود اداره ثبت اسناد کاشان به این ماجرا می باشد. چون سندها در اداره جهاد کشاورزی به صورت مشاعی آماده انتقال بوده ولی اداره ثبت اسناد کاشان با بی توجهی به این سندهای صادره از طرف سازمان جهادکشاورزی اکتفا نکرده و بر اساس قوانین داخلی خود اقدام به صدور اسناد جدید کرده است. اقدامی که مشکلات زیادی برای کشاورزان به وجود آورده و بدتر از آن، موجب ورود و سوء استفاده زمین خواران به این ماجرا شده است...

نیازمندی ها