شهردار شیراز از اجرای طرح بزرگ احداث «شادی پارک» در شیراز خبر داد و گفت: این طرح در بوستان ۵۸۰ هکتاری دراک در دست اجراست.
کد خبر: ۹۵۸۵۹۹
ساخت «شادی‌پارک» در شیراز

به گزارش خبرنگار جام جم آنلاین از شیراز، مهندس علیرضا پاک فطرت در جلسه علنی شورای اسلامی شهر شیراز با بیان این مطلب افزود: شادی پارک شیراز در فضایی بزرگ به صوری BOT در حال اجراست و برای اجرای آن به 20 میلیون دلار اعتبار نیاز است که در این زمینه نیز شرکت‌هایی مشارکت دارند.

وی با بیان اینکه امروز شهر شیراز از داشتن فضایی بزرگ و متنوع برای شهروندان محروم است گفت: از سال‌های گذشته تاکنون اجرای شادی‌شهرهای بزرگ در شهرداری دنبال شده و امروز در حال نتیجه بخش شدن است.

علیرضا پاک‌فطرت به موضوع ساماندهی و بررسی مشکلات بوستان‌های شهر شیراز اشاره و تصریح کرد: در این زمینه کارشناسی لازم صورت گرفته و تاکنون نیز مسائل و مشکلات تمام بوستان‌ها رصد شده و میزان مشکلات آنان در بخش‌های مختلف مشخص است.

وی گفت: برخی بوستان‌های شهر شیراز امروز با کمبود تجهیزات یا معضلات اجتماعی روبه‌رو هستند که در این زمینه کارشناسی لازم صورت گرفته که بایستی در هر پارک براساس مشکلات موجود مسائل بررسی و برطرف شود.

شهردار شیراز با اشاره به اینکه در دنیا حداقل 10 درصد فضای بوستان‌ها به فضاهای انتفاعی اختصاص دارد افزود: در بوستان‌های شیراز نیز این مهم در حال اجراست تا بخشی از بوستان‌ها به محل بازی کودکان، ورزش و تهیه غذا اختصاص یابد.

علیرضا پاک‌فطرت در پاسخ به سوال یکی از اعضای شورای اسلامی شهر شیراز در مورد ساخت بوستان ترافیک نیز گفت: در این زمینه با هماهنگی پلیس راهور بخشی از پارک‌های شیراز به موضوع ترافیک اختصاص می‌یابد تا شهروندان شیرازی به ویژه نوجوانان و جوانان با مقوله ترافیک بیشتر آشنا شوند.

شهردار شیراز خاطرنشان کرد: تبدیل بخشی از بوستان‌های شهر به پارک ترافیک می‌تواند فضایی مناسب برای استفاده مدارس از این پارک‌ها باشد تا در ساعت‌هایی خاص به این پارک‌ها آمده و در کنار ورزش مسائل ترافیکی را نیز فرا گیرند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها