فارس - عمومی - جدیدترین اخبار ایران و جهان | پایگاه خبری جام جم

عمومی

معاون روابط عمومی سپاه فجر فارس خبر داد:

دستگیری اعضای شبکه اختلاس و فساد در جهرم

۱۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۰

معاون روابط عمومی سپاه فجر فارس از انهدان‌شبکه اختلاس و ارتشا در یکی از ادارات دولتی شهرستان جهرم توسط سازمان اطلاعات سپاه فجر فارس خبر داد.

نگاهی به گزارش مرکز صداوسیمای فارس که این روزها حسابی در فضای مجازی سروصدا کرده‌است

واقعا «مارها از جان عسگر چه می‌خواهند؟»

۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۳

«مارها برای بیشتر انسان‌ها، موجوداتی ترسناکی به حساب می‌آیند و همواره اسرارآمیز و در هاله‌ای از ابهام. اما در موردی عجیب مردی به‌نام عسگر شریفی از اهالی روستای تل پوک سروستان بیش از ۳۰سال است مدام مورد حمله مارها قرار می‌گیرد ولی سوال اساسی اینجاست که مارها از جان عسگر چه می‌خواهند؟» این جمله‌های گزارشی است که خرداد ماه در مرکز سروستان تهیه و روی آنتن بخش خبری در شبکه فارس رفت و این روزها در شبکه‌های اجتماعی اینترنتی دست به دست می‌شود و حسابی دیده شده‌است.

پس از سفر ریاست کل دادگستری استان فارس به منطقه عشایری صورت گرفت؛

تشکر دانش‌ آموزان از رئیس قوه قضائیه

۰۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۲

تعدادی از دانش آموزان عشایری استان فارس روی تخته سیاه‌های مدارس خود از رئیس قوه قضائیه و مسؤولان قضایی در پی رفع مشکلاتشان تشکر کردند.

گورستان « دارالسلم » (گزارش تصویری)

۱۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۴

گورستان دارالسلم معروف به دارالسلام یا وادی السلام یکی از قدیمی‌ترین آرامستان‌های ایران واقع در شهر شیراز و پیش از دارالرحمه شیراز به‌ شمار می‌رود؛ که در آن مقبره‌هایی از قرن اول و دوم هجری و قبور بزرگان ادبی، علمی، عرفانی و مذهبی بسیاری دیده می شود. بسیاری از پژوهشگران بر این باورند که این گورستان پیش از اسلام نیاز وجود داشته است‌. نشانه ها و علامت ها و کنده‌کاری هایی با خط‌های ممتاز رقاع، کوفی، بنایی، ثلث، نسخ و نستعلیق این قبور را متمایز و ارزشمند کرده است.

دختران نجار شیرازی و همتی ستودنی در تولید (گزارش تصویری)

۰۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۱

دختران نجار شیرازی از سال ۹۷ در یک کارگاه شروع به یادگیری فنون نجاری کردند. لیلا و شقایق پس از یک سال با فوت و فن نجاری آشنا شدند و با همه گیری کرونا در سال ۹۹ نزدیک شیراز کارگاه نجاری برپا و شروع به ساخت کمد و بوفه و وسایل دکوری کردند.

زخم پروانه‌ای روی بال کودک شیرازی (گزارش تصویری)

۲۰ آبان ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۹

شهنام پسر بچه ۷ ساله شیرازی از بدو تولد تاکنون با بیماری EB یا پروانه، دست و پنجه نرم‌ می کند . شهنام در رده بیماران نوع دیستروفیک (DEB) است که در این بیماری تاول‌ها در هر دو لایه داخلی و خارجی پوست تشکیل می‌شوند و دست ها و پاها فاقد ناخن می شود.تا قبل از ۲ سالگی بیماری شهنام به اوج خود رسید و ۸۰‌درصد از بدنش با زخم های شدید روبرو شد و البته با مراقبت های دلسوزانه خانوادش بهبود یافت و خوشبختانه در حال حاضر در وضعیت خوبی قرار دارد. شهنام خود نیز در مراقبت از زخم ها تلاش می کند چرا که مراقبت از زخم‌ و تاول ها در اولویت این بیماران قرار دارد و غفلت از این امر ممکن است به جمع شدن دست ها منجر شود. به طور میانگین مراقبت از شهنام ماهانه ۲ _۲/۵میلیون تومان هزینه می برد. شهنام به بازی های فکری، نمایشی و نقاشی کردن علاقه بسیاری دارد و روزانه علاوه بر درس خواندن وقت خود را صرف علاقه مندی هایش می کند .این کودک شیرازی قبل از شیوع بیماری کرونا روزانه ۲ الی ۳ ساعت در کلاس های کار درمانی شرکت می کرد اما در حال حاضر فعالیت های مرتبط را در منزل انجام می دهد .

فرمانده انتظامی فارس

کشف ۱۰۰ کیلوگرم تریاک در فارس

۰۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۵

فرمانده انتظامی فارس از توقیف سواری پژو و کشف ۱۰۰ کیلوگرم تریاک در استان خبر داد.

نیازمندی ها