مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز تبریز گفت: با توجه به اینکه برگ های پائیزی درختان منابع غنی و مفید برای فضای سبز محسوب می شوند، نسبت به نگهداری آنها اقدام خواهد شد.
کد خبر: ۹۵۷۱۸۳
ذخیره سازی برگ در تبریز

به گزارش جام جم آنلاین و به نقل از روابط عمومی سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری تبریز، محمدحسین حسن زاده در جلسه مشترک با مدیران فضای سبز مناطق مختلف تبریز با بیان این مطلب افزود: مناطق باید از هر گونه دور ریز و اتلاف برگ درختان خودداری کنند.

وی ادامه داد: برگ درختان ارزشمندترین منبع تغذیه ای برای درختان و فضای سبز محسوب می شوند. به دلیل همین خاصیت ویژه، هر یک از مناطق شهرداری باید با حفر چند چاله، این برگ های ریخته شده پاییزی را جمع آوری کنند تا بدین ترتیب برگ ها انباشته شوند.

مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز تبریز تصریح کرد: با جایگزینی این برگ ها به جای کودهای حیوانی مضر برای فضای سبز می توان به رشد و نگهداری هر چه بهتر و بیشتر درختان و فضای سبز تبریز کمک کرد.

وی همچنین بر لزوم نگهداری و حفظ شاخ و برگ های درختان هرس شده در سطح شهر نیز تاکید کرد و گفت: با توجه به آغاز عملیات هرس سنگین درختان طی روزهای آینده در تبریز، باید از انتقال شاخ و برگ ها به نخاله گاه ها جلوگیری کرد.

حسن زاده در پایان خاطر نشان کرد: این شاخ و برگ‌ها با مدیریت صحیح می‌توانند در موارد مختلف مورد استفاده قرار گیرند و حتی در ساده ترین شکل ممکن می توان آنها را به فروش رساند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۱
حسین مصطفایی
-
۱۰:۳۸ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۸
۰
۰
باسلام این مواد مقوی كه سالها در شهرها به هدر رفته ولی در روستا بعنوان مواد غذای گوسفندان وحیوانات در زمستان استفاده میشود .حوشحالم از این فكر خوب واز مسئولان تشكر میكنم

نیازمندی ها