jamejamnashriyat
کد خبر: ۹۲۳۱۷۸   ۲۹ تير ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

گروه موسیقی پالت ناشر: نوفه

گروه موسیقی پالت را بسیاری با آلبوم «آقای بنفش» می‌شناسند. این گروه که می‌توان گفت سکوت‌های طولانی و ارائه آلبوم‌های جذاب تا‌کنون مهم‌ترین بخش برنامه کاری‌اش بوده، سال گذشته آلبوم دومش را با نام «شهر من بخند» منتشر کرد. آلبوم دوم پالت 12 قطعه دارد و نشر نوفه با تهیه‌‎کنندگی احسان رسول اف آن را منتشر کرده است. کلارینت و ویولن سل سازبندی اصلی آلبوم را شکل می‌دهند. در این آلبوم هم مثل «آقای بنفش» اغلب ترانه‌ها را امید نعمتی، خواننده گروه سروده است، گرچه ترانه‌هایی از سیاوش کسرایی، تورج نگهبان و نیما یوشیج هم بین کارها دیده می‌شود. توجه اعضای گروه به تهران به‌عنوان شهری که کمتر مورد توجه قرار گرفته است، از‌جمله اتفاقات جالب توجه این آلبوم بود و آن‌طور که امید نعمتی خواننده گروه پالت گفته است، انتخاب نام آلبوم و اشاره به فضای شهری در برخی قطعات، از آن‌روست که تمام اعضا تهرانی هستند و با این شهر خاطره دارند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا خوشحال نمی‌شویم؟!

چرا خوشحال نمی‌شویم؟!

آدم‌های دنیا به اندازه زیادی آب، غذا، اکسیژن و البته خبر مصرف می‌کنند. شاید فکر کنید این مورد آخری خیلی هم نیاز نیست، اما به همان اندازه که گرسنگی ما را به دنبال خودش می‌کشد، میل به دانستن هم ما را دنبال خودش می‌برد.

اما بایدن گفته است: می‌رویم!

اما بایدن گفته است: می‌رویم!

روس‌ها ششم دی‌ماه ۱۳۵۸ وارد افغانستان شدند و ۲۶ دی‌ماه ۱۳۶۷ خارج. طی ۹ سال بیش از یک میلیون نفر را کشتند. زیرساخت‌ها نابود شد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر