jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۹۱۳۰۸۳   ۲۴ خرداد ۱۳۹۵  |  ۱۳:۲۰

یک شرکت تولید کننده تجهیزات الکترونیکی از کفش هوشمندی رونمایی کرده که تعداد گامها را شمرده و حتی میزان کالری سوزانده شده را نیز محاسبه می کند.

کفش گام‌شمار هم رسید

به گزارش جام جم آنلاین،این فناوری جدید توسط شرکت «لوونو» ارایه شده است. این شرکت در جریان رویداد بزرگ فناوری (Tech World in San Francisco) از نوآوری اخیر خود رونمایی کرده است.

تولید این کفش هوشمند با همکاری شرکت Vibram)) صورت گرفته است. در دل این محصول جدید از تراشه پوشیدنی Intel Curie)) استفاده شده که تقریبا می توان آن را قلب تپنده این فناوری جدید به شمار آورد. در واقع این تراشه مسؤول شمارش گامهای ورزشکار و محاسبه دقیق میزان کالری سوزانده شده بر اساس میزان فعالیتهای ورزشی است.

شرکت لوونو و (Vibram) بیش از یک دهه همکاری تحقیقاتی با یکدیگر داشته اند و حالا این کفش ورزشی هوشمند را می توان ثمره این همکاری دیدنی به شمار آورد.

اگرچه قرار نیست این نوآوری به این زودی ها سر از قفسه فروشگاه‌ها درآورد اما می توان آن را به عنوان نمایشی دیدنی از فناوری های کاربردی آینده در نظر گرفت.

در تولید این کفش از فناوری چاپ سه بعدی استفاده شده است. این محصول به گونه ای ساخته شده که بخش زیرین آن روشن می شود.

انرژی الکتریکی مورد نیاز این کفش نیز به شیوه ای جالب توجه تأمین می شود به طوریکه صاحب کفش تنها باید آن را بر روی پنل مخصوصی قرار دهد که فرآیند شارژ کفش را به طور بیسیم انجام می دهد.

منبع: مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پیک پنجم با واریانت هندی

پیک پنجم با واریانت هندی

در پیک پنجم که نشانه‌های بروز آن آشکار شده، ما با واریانتی به نام دلتا یا واریانت هندی روبه‌رو هستیم.

موج پنجم ‌شکل نگیرد عجیب است!

موج پنجم ‌شکل نگیرد عجیب است!

در روزهای اخیر درباره این‌که موج پنجم کرونا در کشورمان شروع شده یا خیر، اظهارنظرهای مختلفی می‌شود اما بهتر است فارغ از این‌که آیا این موج ایجاد شده یا قرار است در آینده ایجاد شود، به این مساله توجه کنیم که چه اتفاقاتی در کشورمان در حال وقوع است.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش