jamejamonline
فرهنگی سینما و تئاتر کد خبر: ۹۰۴۸۵۴ ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۶:۴۵

درام اجتماعی و شرح حال گونه «نرودا» با پیدا کردن توزیع کننده خود، برای اواخر فصل پائیز به روی پرده سینماهای آمریکای شمالی و اروپا می رود.

«نرودا» خریدار پیدا کرد

به گزارش جام جم آنلاین ، شرکت مستقل فیلم سازی اورجارد امتیاز پخش این فیلم جنجالی را برای نمایش عمومی در آمریکای شمالی و چند کشور بزرگ اروپایی خریداری کرد.

این شرکت فیلم سازی امیدوار است نمایش عمومی فیلم در اواخر فصل پائیز، راه را برای شرکت و حضور آن در رقابت های اسکاری پیش رو فراهم کند.

منتقدان سخت گیرسینمایی که «نرودا» را پسندیده اند، عقیده دارند در رشته های اصلی مراسم اسکار نامزد دریافت جوایز متعددی خواهد شد.

این فیلم داستان واقعی پابلو نرودا شاعر و مبارز سیاسی مشهور شیلی را به تصویر می کشد. گائل گارسیا برنال بازیگر سرشناس مکزیکی، نقش نرودا را در این فیلم بازی کرده است.

پابلو لارین کارگردان فیلم می گوید هدفش از ساخت آن، نه دریافت جوایز سینمایی که آشنا کردن مردم سراسر جهان با فعالیت های یک مبارز بزرگ است.

در داستان «نرودا» که در سال 1948 اتفاق می افتد، تماشاگران سینما شاهد موش و گربه بازی این شاعر دریافت کننده جایزه نوبل با یک بازرس پلیس دولتی خواهند بود.

به نوشته نشریه اسکرین اینترنشنال، فضای ماجراجویانه این درام شرح حال گونه به صورتی است که تماشاچی با میل و رغبت به تماشای کارهای کاراکتر اصلی داستان می نشیند.

بنا به نظر منتقدان سینمایی، این فیلم از این نظر تفاوت هایی با دیگر فیلم های شرح حال گونه دارد و یک داستان خشک و رسمی را تعریف نمی کند.

به همین دلیل، تحلیل گران اقتصادی سینما می گویند «نرودا» ظرفیت بالایی برای موفقیت در جدول گیشه نمایش سینماهای آمریکای شمالی و اروپا دارد.

گائل گارسیا برنال در سال 2012 هم در درام اجتماعی و سیاسی دیگر پابلو لارین شیلیایی تبار به نام «نه» بازی کرد. داستان این فیلم در ارتباط با حکومت نظامی پینوشه دیکتاتور شیلی بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

وداع با ماه عزیز

وداع با ماه عزیز

ماه مبارک رمضان که تمام می شود به خاطر ویژگی‌هایش با آن «خداحافظی» می‌کنیم. هرکسی که در این ماه مبارک با شرایطی روزه گرفته که در رساله‌های عملیه آمده، ان‌شاءا... از همگان قبول است، زیرا خداوند اساس شریعت را بر سهل بودن نهاده است.

گفتگو

بیشتر
بازیگری نمی‌ایستد

گفت‌گو با پرستو گلستانی به مناسبت تولدش و همه خاطراتی که این سال‌ها برای ما ساخته است

بازیگری نمی‌ایستد

پیشنهاد سردبیر بیشتر
افطاری‌ ها

ماه رمضان امسال چه سریال‌هایی روی آنتن شبکه‌های مختلف سیما خواهند رفت؟

افطاری‌ ها

پیشخوان بیشتر